Gorzów: Radni jednogłośnie udzielili absolutorium prezydentowi Wójcickiemu

2021-05-26 18:01
Gorzów: rada miasta
Autor: SG O podwyżkach zdecydowali radni.

Zaskoczenia nie było. Prezydent uzyskał od rady votum zaufania i absolutorium. Za byli wszyscy. Wcześniej prezydent uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze.

Prezydent Gorzowa może odetchnąć. Rada miasta w trakcie środowej sesji (26.05) udzieliła mu absolutorium. Za było 25 radnych, czyli wszyscy. Wcześniej także jednogłośnie prezydent uzyskał votum zaufania. Głosowanie odbyło się po dyskusji na temat raportu o stanie miasta i sprawozdaniu z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Radni pytali dlaczego wydatki były tylko na poziomie 86 proc. Jacek Wójcicki wyjaśniał, że powodem była pandemia i wstrzymanie, przez miasto na kilka miesięcy, inwestycji, dlatego nie wydano tyle ile zakładał budżet. Gorzów zakończył 2020 rok z 7 mln deficytem, a dług miasta to 239 mln zł.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE