Gorzów: Miejskie włazy i kratki kanalizacyjne znowu na celowniku złodziei

2020-03-06 19:41
Gorzów
Autor: AK Studzienki - znów - na celowniku złodziei.

Tym razem metalowe elementy znikają na Zawarciu i Zakanalu. W tym tygodniu ukradziono dwa włazy ze studni przy ulicy Grobli i jeden przy Mazowieckiej. Wcześniej kradzieże były na ulicy Brackiej oraz Mazowieckiej.

Straż miejska zapowiada zwiększenie patroli i częstsze kontrole punków skupu złomu i ich okolic. W ostatnim czasie skradziono 15 pokryw zabezpieczających studnie oraz osiem krat z wpustów ulicznych. Koszt uzupełnienia jednej kratki to 450 zł, włazu – 600 zł.

- Puste miejsca po studzienkach i kratkach są bardzo niebezpieczne dla samochodów i pieszych - opowiada Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej.

Urzędnicy zwracają się do mieszkańców z apelem, by jak najszybciej zgłaszali kradzieże takich elementów. W ubiegłym roku strażnicy miejscy zatrzymali dwie osoby, które chciały sprzedać kradzione włazy. Za to przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE