Gorzów: Kasia to niezły zawodnik! Wygrała Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego [AUDIO]

2021-04-21 18:17
gorzów I LO kasia
Autor: materiały I LO Gorzów Kasia z nauczycielką Małgorzatą Niewiadomską.

Gorzowska uczennica najlepsza w kraju, pokonała ponad 160 uczestników zmagań. Kasia Szwarc z I LO w Gorzowie nie miała sobie równych. Koledzy, koleżanki i dyrekcja szkoły pękają z dumy.

16-latka nie miała łatwego zadania, zwłaszcza w czasach pandemii. Gorzowianka otrzymała maksymalną liczbę punktów z pisemnej części jak i z egzaminu ustnego. Świetnie poradziła sobie z interpretacją wierszy oraz z powieścią poetycką i etykietą językową.

Jak młoda gorzowianka przygotowywała się, by osiągnąć taki sukces? Posłuchaj:

Wsparciem dla olimpijczyków jest oczywiście kadra nauczycielska, która opiekuje się i przekazuje wskazówki swoim podopiecznym. To dość trudne zadanie, bo każdy uczeń jest inny. 

- Kasia to wyjątkowy zawodnik- mówi Małgorzata Niewiadomska, nauczycielka I LO w Gorzowie:

Kasia Szwarc jest uczennicą II klasy gorzowskiego "Puszkina". Zajmując pierwsze miejsce w olimpiadzie- nie musi zdawać egzaminu maturalnego z języka polskiego. Jej pasją jest także muzyka, uczy się gry na instrumencie.

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE