Gorzów: „Groszowe” ogródki gastronomiczne mają wzięcie

2021-05-28 15:23
Gorzów: ogródki gastronomiczne
Autor: SG W Gorzowie ogródki gastronomiczne kosztują grosze.

Obniżenie opłat za ogródki sezonowe spowodowało, że więcej takich miejsc powstało. W tym roku gorzowski urząd miasta wydał 22 zezwolenia z czego 14 dotyczy nowych lokalizacji. Metr kwadratowy takiego ogródka kosztuje 1 grosz.

Obniżenie opłat za ogródki gastronomiczne działa. W tym roku gorzowski urząd wydał 22 zezwolenia na postawienie ogródków sezonowych, w tym aż 14 to nowe lokalizacje. Nie wszystkie już funkcjonują, bo jeszcze trwają remonty lokali, przy których mają się pojawić. Prawdopodobnie w najbliższym czasie powstanie kilka nowych miejsc pod parasolami, ponieważ do urzędu ciągle zgłaszają się kolejni przedsiębiorcy.

Można zauważyć, że przedsiębiorcy chętnie powiększają swoje ogródki, ale zgłaszają się też nowi chętni. Cieszy nas, że ogródki wracają w miejsca, do których gorzowianie się już przyzwyczaili. Tak jest z restauracjami na bulwarze - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy magistratu.

Gorzów: ogródki gastronomiczne
Autor: SG

Magistrat obniżył opłatę za ogródki gastronomiczne do symbolicznego grosza za metr kwadratowy. To pomoc miasta dla gorzowskich restauratorów, którzy ponieśli duże straty w wyniku pandemii. Urząd zapewnia, że preferencyjne stawki zostaną utrzymane.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE