Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie TANIEJ? [CENY]

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EPXRESS Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie TANIEJ? [CENY]

Ceny paliw znowu rosną! Kiedy będzie TANIEJ?

2022-01-27 11:48

Na stacjach paliw znów wieje grozą. Chwilowe obniżki, które cieszyły Polaków kończą się. W zaledwie tydzień ceny wzrosły od kilku do nawet 10 groszy na litrze podstawowego paliwa. Nie mamy też dobrych wiadomości, bo w najbliższych dniach ceny znów pójdą w górę. Pamiętajmy, że od 1 lutego w życie wejdzie Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Co to oznacza dla kierowców?

Kierowcy odwiedzający stacje paliw widzą na własne oczy jak ceny paliw znów idą w górę. Chwilowe zniżki niestety mijają. W najbliższych dniach paliwa będą drożeć. W przeciągu tygodnia benzyna Pb95 podrożała o 9 groszy za litr. Teraz cena waha się między 5,80-5,83 zł. O tyle samo podrożał olej napędowy, który teraz kosztuje średnio 5,86 zł za litr. Jedyna różnica na plus dla kierowców to cena autogazu. Cena LPG spadła o średnio 2 grosze na litrze. W niektórych województwach można spotkać ceny poniżej 3 zł za litr. - Zmiany zwyżkowe, jakie ponownie zagościły na stacjach, są efektem rekordowo drogiej ropy, której cena w zeszłym tygodniu osiągnęła blisko 90 dolarów za baryłkę - poziom niewidziany na londyńskiej giełdzie od 2014 roku – podkreśla portal e-petrol.pl. Kiedy będzie taniej?

CZYTAJ TAKŻE: Za ten błąd przy PARKOWANIU zapłacisz MANDAT! Nowe przepisy od lutego!

Ceny paliw znowu w górę! CENY W POLSCE

Według portalu autocentrum.pl dzisiejsze stawki za Pb95 są najwyższe w województwie lubuskim: 5,86 za litr, a najniższe na Podlasiu, gdzie za litr trzeba zapłacić 5,63 zł.

Olej napędowy najdroższy jest na Podkarpaciu: 5,86 zł. Najtańszy w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie kosztuje 5,69 zł.

Autogaz spadł poniżej 3 zł w województwie lubelskim. Tam kupimy go za 2,97 zł za litr. Za to najdroższy jest w województwie dolnośląskim, gdzie kosztuje o 20 groszy więcej, aż 3,17 zł.

Ceny paliw rosną! Kiedy będzie TANIEJ?

1 lutego 2022 r. Tarcza Antyinflacyjna 2.0 ma wejść w życie i uchronić kierowców od wysokich cen na stacjach paliw. Oznacza to obniżenie stawki VAT na paliwo z 23 do 8 proc. Mniej więcej jest to obniżenie cen paliw o około 60 groszy na litrze. Wówczas ceny za podstawowe paliwa mogą sięgnąć nieco ponad 5 zł. O tym jak będą prezentować się ceny za poszczególnego paliwa przekonamy się na początku lutego. Tarcza pozostanie z nami przez pół roku.

Olsztyn. Policja poszukuje mężczyzny z nagrania
Sonda
Czy tarcza antyinflacyjna faktycznie obniży ceny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE