Giganci zapraszają. Bezpłatne warsztaty z programowania w Elblągu

2020-09-10 15:25 KaJot
Koduj z Gigantami
Autor: Giganci Programowania

We wrześniu odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży pt. "Koduj z Gigantami". Przygotowuje je szkoła Giganci Programowania. Będzie okazja poznać język programowania, stworzyć własną aplikację lub grę. Swoich sił może spróbować każdy.

Giganci programowania obecni są w Elblągu od września. Szkoła powstała z misją połączenia rozrywki i nauki przy jednoczesnym wspieraniu kreatywności i umiejętności logicznego myślenia w jak najbardziej sprzyjającym do tego środowisku. Dzieci swoją przygodę z programowaniem mogą rozpocząć równolegle z edukacją szkolną i podążać według specjalnie przygotowanej ścieżki nauczania – dzięki temu są w stanie poszerzać zakres swojej wiedzy w usystematyzowany sposób. Zajęcia mają charakter praktyczny i w zależności od zaawansowania ucznia obejmują tworzenie własnych animacji, gier, programów oraz naukę elementów profesjonalnych języków programistycznych takich jak C#, Python czy JavaScript.

Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami, przeznaczone dla każdego ucznia od 7. do 18. roku życia. Zajęcia będą się odbywać w dwa najbliższe weekendy 12-13 września oraz 19-20 września, zarówno w formie stacjonarnej, w szkole przy ul. Hetmańskiej 15, jak i online. Warsztaty kierowane są zarówno do uczniów początkujących w programowaniu, jak i do tych, którzy swój debiut mają już za sobą. Zajęcia przeprowadzane będą dla trzech grup wiekowych, którym pokażemy jak programować w: Scratch i Kodu Game Lab (dla uczestników 7-9 lat), Scratch i MIT App Inventor (dla uczestników 10-12 lat) oraz C# w Microsoft Visual Studio (dla uczestników 13-18 lat).

Na warsztaty można się zapisać poprzez stronę wydarzenia: http://www.kodujzgigantami.edu.pl/

W Nowym Sączu pojawiły się stacje do naprawy rowerów