TVP

i

Autor: Jakub Kaminski/East News

Wybory 2020: druga debata prezydencka online i w TV. Kiedy i o której?

2020-06-17 9:55

W związku z przełożeniem tegorocznych wyborów prezydenckich, które pierwotnie miały odbyć się 10 maja, Telewizja Polska zobligowana jest do zorganizowania drugiej debaty telewizyjnej z udziałem kandydatów na urząd prezydenta - pierwsza, przed pierwotnym terminem wyborów, odbyła się 6 maja. Można było oglądać ją zarówno w TVP1, jak i na specjalnym streamie online.

Wybory 2020: druga debata prezydencka online i w TV. Kiedy i o której oglądać wydarzenie? Zgodnie z założeniami Telewizji Polskiej druga debata ma wyglądać bardzo podobnie do pierwszej - potrwa 70 minut, i, jak podkreśla TVP, zostanie zorganizowana z zachowaniem wszystkich środków ostrożności w związku z pandemią.

Wybory 2020: druga debata prezydencka online i w TV. Kiedy i o której oglądać wydarzenie?

Druga data wyborów została wyznaczona na 28 czerwca, a druga tura, o ile będzie to konieczne, odbędzie się 12 lipca. Telewizja Polska ogłosiła, że druga debata przeprowadzona zostanie w środę 17 czerwca o godzinie 21:00. Prowadzącym został Michał Adamczyk, a do studia ponownie zaproszono wszystkich kandydatów. Zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mógłby jednak pojawić się Rafał Trzaskowski, który jest nowym kandydatem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

QUIZ. Dzieje wyborów prezydenckich w Polsce i nietypowi kandydaci. Pamiętacie?

Pytanie 1 z 10
W 1990 roku Stanisław Tymiński wszedł do drugiej tury razem z Lechem Wałęsą. Jakie ugrupowanie reprezentował?

Druga debata prezydencka powinna być także dostępna online - za pośrednictwem strony TVP Stream, a także platformy WP Pilot. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl. Rafał Trzaskowski oficjalnie nie potwierdził, czy weźmie udział w debacie organizowanej przez TVP i namawia pozostałe stacje do zorganizowania debaty, w którą będą zaangażowani także dziennikarze z innych telewizji, a oprócz tego kandydaci będą mogli sobie nawzajem zadawać pytania.

Juliusz Braun, były prezes TVP: Media publiczne trzeba wymyślić na nowo. Nigdy nie było dobrze, teraz jest tragicznie [Super Raport]