Netflix

“Squid Game” stało się rzeczywistością. Nowe reality show zniesmaczyło internautów

2023-09-22 17:04

“Squid Game: Wyzwanie” (ang. “Squid Game: The Challenge”) to program typu reality show inspirowany jednym z najpopularniejszych seriali Netfliksa – koreańskim hitem, który przed dwoma laty dosłownie zawładnął umysłami widzów (chwilami można było odnieść wrażenie, że jest WSZĘDZIE). Do sieci trafił oficjalny zwiastun i… posypały się słowa krytyki.

Powiedz mi, że nie zrozumiałeś przesłania własnego serialu, nie mówiąc mi, że nie zrozumiałeś przesłania własnego serialu – tymi słowami podsumować można przedsięwzięcie, jakiego podjął się Netflix. W 2021 roku światło dzienne ujrzał bowiem kontrowersyjny serial, który – między innymi – krytykował wielkie korporacje, zdolne dla zysku przekonać ludzi do najbardziej makabrycznych i absurdalnych czynów – jak gra na śmierć i życie, gdzie do zgarnęcia jest wygrana rzędu kilku milionów dolarów. I co zrobił Netflix po tym, jak “Squid Game” stało się światowym fenomenem? Oczywiście spieniężył ten sukces… organizując takie zawody w rzeczywistości (tzn. bez zabijana ludzi rzecz jasna). Epickie samozaoranie? W sieci zawrzało.

CZYTAJ TAKŻE: “Sex Education” zmieniło ich życie – gwiazdy opowiadają o pracy nad serialem i kluczu do jego sukcesu

“Squid Game: Wyzwanie” – zwiastun trafił do sieci, a internauci się pieklą

Analogicznie do “Squid Game”, grupa 456 graczy weźmie udział w walce o nagrodę w wysokości 4,56 mln dolarów. Rywalizując w zadaniach inspirowanych oryginalnym serialem (i nie tylko), gracze będą odpadać jeden po drugim, a po drodze zweryfikują swoje strategie, sojusze oraz siłę charakteru.

Dla nikogo nie będzie raczej zaskoczeniem, że odbiór “Wyzwania” jest… cóż, nienajlepszy (eufemistycznie rzecz ujmując). Internauci piszą o Netfliksie stawiającym się w roli złoczyńcy, który albo nie zrozumiał przekazu wypuszczonego przez siebie serialu, albo postanowił go zwyczajnie zignorować, bo w końcu to kasa liczy się najbardziej (w sumie nie wiemy, która z tych opcji jest gorsza). Produkcja z pewnością będzie cieszyć się olbrzymią oglądalnością, ale pytanie – jakim kosztem? Oberwało się też oczywiście uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w takim cyrku.

- Czy ludzie zwyczajnie nie zrozumieli przesłania płynącego z tego serialu? Doprawdy nie wiem, jak ktoś mógł to obejrzeć, a potem mieć ochotę na udział w takim wyzwaniu.

- Czyż nie chodziło o to, że duże firmy wyzyskują ludzi do tego stopnia, że muszą oni ryzykować własnym życiem…? (…) . Tworzenie takiego programu wydaje się bardzo oderwaną od rzeczywistości korporacyjną nikczemnością.

- Tak się właśnie dzieje, gdy kompletnie nie rozumiesz kontekstu tego serialu.

… czytamy w komentarzach.

WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)