Piotr Gembarowski

i

Autor: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Prowadził Teleexpress i był partnerem Edyty Górniak. Dzisiaj występuje w Barwach szczęścia

2021-12-16 14:29

To dopiero zaskoczenie! Piotr Gembarowski był jedną z największych gwiazd polskiego dziennikarstwa, przez blisko dziesięć lat prowadząc program Teleexpress. Jeden wywiad zniszczył jego karierę, a on sam realizuje się dziś w zupełnie nowej roli. Widzowie Barw szczęścia od razu rozpoznali go w jednym z odcinków.

Piotr Gembarowski to postać, którą z pewnością kojarzą wszyscy oglądający telewizję na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Polski dziennikarz należał do czołówki gwiazd telewizyjnych, przez blisko dziesięć lat prowadząc kultowy już format Teleexpress. Prezenter był nawet partnerem odnoszącej wówczas największe sukcesy w branży muzycznej Edyty Górniak. Kariera dziennikarska Piotra Gembarowskiego mogłaby trwać w najlepsze, gdyby nie jeden niefortunny wywiad. W 2000 roku, tuż przed wyborami prezydenckimi, prowadzący przeprowadził rozmowę z kandydującym na to stanowisko Marianem Krzaklewskim. Opinia publiczna zarzuciła mu strofowanie polityka i rozpoczęła kampanię bojkotującą jego dotychczasowe dokonania. Skala oburzenia zachowaniem gwiazdy TVP była do tego stopnia wysoka, że dziennikarza zawieszono w pracy na niespełna trzy miesiące. Po rozstaniu z TVP w 2005 roku Piotr Gembarowski był związany z różnymi formatami. Teraz, ku zaskoczeniu wszystkich, ponownie pojawił się na antenie Telewizji Polskiej, ale jako aktor w serialu Barwy szczęścia.

Sonda
Którego z bohaterów będzie brakować ci najbardziej?

Barwy szczęścia - Piotr Gembarowski w obsadzie

Były dziennikarz TVP powrócił do stacji, jednak w zupełnie innej roli. Piotr Gembarowski pojawił się w serialu Barwy szczęścia i co ciekawe, wciela się tam w postać reportera polskiej telewizji, która relacjonuje akcję ratunkową na Sycylii. To właśnie tam z powodu trzęsienia ziemi utknęła grana przez Katarzynę Glinkę Kasia Górka. Na ten moment nie wiadomo, czy jest to tylko rola epizodyczna czy też prezenter zagości w produkcji na dłużej.

Miłość i przeznaczenie - GWIAZDY SERIALU PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #38