Dagmara Domińczyk / Sukcesja HBO

i

Autor: Materiały prasowe HBO

SUKCESJA

Polska aktorka w "Sukcesji". Wcześniej grała z największymi gwiazdami Hollywood!

2023-04-12 10:36

"Sukcesja" powróciła z nowymi odcinkami i znowu jest na ustach wszystkich. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z najmocniejszych pozycji w bibliotece HBO. Widzowie chwalą głównie styl prowadzenia całej historii i świetnie napisanych bohaterów. Co ciekawe, w obsadzie nie zabrakło polskiego akcentu!

Obsada "Sukcesji" to zdecydowanie najmocniejszy punkt serialu. W wielokrotnie nagradzanej produkcji zagrali, m.in. Brian Cox, który wciela się w głowę rodziny Logana Roya. Obok niego występują też Jeremy Strong (Kendall Roy), Kieran Culkin (Roman Roy), Alan Ruck (Connor Roy), Hiam Abbass (Marcia Roy), Sarah Snook (Siobhan "Shiv" Roy) oraz oczywiście Matthew Macfadyen (Tom) i Nicholas Braun (Greg Hirsch). W obsadzie pojawił się również mały polski akcent! Chodzi o postać Karoliny Novotney, w którą wciela się aktorka Dagmara Domińczyk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto rzucił najwięcej "f*cków" w Sukcesji? Pierwsze miejsce nie należy do Logana!

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12

Polka w "Sukcesji". Wcześniej występowała u boku największych gwiazd!

Dagmara Domińczyk to polska aktorka, która od wielu lat odbija zagraniczny rynek filmowy, a szczególnie Hollywood. Przez "Sukcesję" zrobiło się o niej znowu głośno. Przypomnijmy, że w serialu Polka wciela się w Karolinę Novotney, czyli szefową działu PR w Waystar Royco, więc gra u boku samego Briana Cox'a! Warto jednak dodać, że to nie jest jej jedyna rola w popularnym tytule. W filmowym CV Dagmary Domińczyk znajdują się również takie produkcje jak "Hrabia Monte Christo" - gdzie pojawiła się obok Henry'ego Cavilla, oscarowe "Kinsey" z Liamem Neesonem, "Samotne serca" z Salmą Hayek i Johnem Travoltą, czy chociażby "Imigrantka" z Jeremym Rennerem i Joaquinem Phoenixem. Zasiliła również obsadę serialu "W garniturach", a niedługo pojawi się też w "We Own This City" na HBO. To oczywiście tylko kilka przykładowych tytułów, bo było ich o wiele więcej.

Kim jest Dagmara Domińczyk?

Aktorka urodziła się w 1976 r. w Kielcach i mając jeszcze 6 lat wyjechała z rodziną do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Nowego Jorku. W stolicy świata zaczęła uczęszczać do szkoły aktorskiej i właśnie tam rozpoczęła studia na tym samym kierunku. Zadebiutowała w 1998 roku na legendarnym Broadwayu w sztuce "Closer". Od tego momentu minęło zaledwie kilka miesięcy i na dobre rozpoczęła karierę w Hollywood. Jej mąż również jest aktorem. Z Patrickiem Wilsonem ma dwójkę synów - Kalina (14 lat) i Kassiana (11 lat).