Różyczka to film, dzięki któremu Magdalena Boczarska zdobyła uznanie i popularność. Wcielała się tam w tytułową rolę Różyczki, agentki Służb Bezpieczeństwa. Jej kreacja aktorska spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów i krytyków. Otrzymała za nią również nagrodę dla najlepszej aktorki podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Srebrnego Pawia dla najlepszej aktorki podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa. Teraz Magdalena Boczarska powróci do swojej roli. Potwierdzono, że powstanie druga część filmu, w której widzowie zobaczą rozwiązanie tajemnicy z pierwszej odsłony.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filmy 2022: najciekawsze premiery, których za nich nie możecie przegapić
Różyczka 2 - obsada. Kto pojawi się w kontynuacji? Kiedy premiera?
Zdjęcia do filmu startują w lipcu 2022. Realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu. Magdalena Boczarska ponownie zagra Kamilę Sakowicz. Zagra także jej córkę Joannę, która w "Różyczce 2" będzie główną bohaterką filmu! Boczarskiej partnerować będą m.in. Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Jacek Braciak. Film wyreżyseruje Jan Kidawa-Błoński. Za kamerą stanie Łukasz Gutt (laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za "Wszystkie nasze strachy"). Film ma pojawić się w 2023 roku, ale data premiery nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.
Różyczka - o czym jest?
Znany literat (Adam Warczewski) wdaje się w romans z dużo młodszą od siebie kobietą (Kamilą). Okazuje się ona agentką (tajnym współpracownikiem) służb specjalnych PRL, która ma za zadanie obserwowanie jego i jego przyjaciół. Istnieje bowiem podejrzenie, że ktoś z tego kręgu wysyła z Polski na Zachód artykuły, w których przedstawia sytuację w kraju niezgodnie z oficjalną propagandą. Kamila na współpracę z SB zgodziła się z miłości do funkcjonariusza. W czasie „akcji” okazuje się jednak, że pisarz, mimo że wiele od niej starszy, jest bardzo interesującym mężczyzną. Zazdrosny funkcjonariusz wydaje bohaterkę przed mężem. Dramat miłosny toczy się w napiętej sytuacji politycznej: pisarze występują przeciwko cenzurze, w marcu 1968 dochodzi do prowokacji na Uniwersytecie i poważnych zamieszek ulicznych (w filmie wykorzystano zdjęcia archiwalne z tych demonstracji), a wreszcie do masowych wystąpień antysemickich.