Filmowe premiery na marzec 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

i

Autor: materiały prasowe Filmowe premiery na marzec 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

Filmowe premiery na marzec 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

2023-02-28 14:54

Jakie filmy zadebiutują w tym miesiącu w kinach i na popularnych platformach pokroju Netfliksa, HBO Max i Disney+ ? Które nowości szczególnie warto obejrzeć? Sporządziliśmy dla was listę najciekawszych filmowych premier na marzec 2023 roku.

Marzec 2023 - najciekawsze filmowe premiery. W niniejszym artykule znajdziecie listę filmów, które zadebiutują w marcu 2023 roku i za nic nie możecie ich przegapić. Specjalnie dla was przejrzeliśmy repertuar kin oraz ofertę Netfliksa, HBO Max, Disney+, Playera, Prime Video oraz Apple TV+. Zatem, co warto obejrzeć w najbliższych tygodniach?

Filmowe premiery na marzec 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

Bez zbędnego przedłużania, nasza subiektywna lista najciekawszych filmowych premier marca 2023 roku prezentuje się następująco:

  • „Filip”, reż. Michał Kwieciński – 3 marca w kinach. Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.
  • „Creed III”, reż. Michael B. Jordan – 3 marca w kinach. Po wydarzeniach z poprzedniej odsłony Adonis „Donnie” Creed cieszy się powodzeniem zarówno na ringu, jak i w życiu prywatnym. Jednak powrót starego przyjaciela (w tej roli Jonathan Majors), który właśnie zakończył wieloletnią odsiadkę, wywraca jego życie do góry nogami. Na wzmiankę zasługuje również fakt, iż „Creed III” jest reżyserskim debiutem Michaela B. Jordana.
  • „Holy Spider”, reż. Ali Abbasi – 3 marca w kinach. Nagrodzony w Cannes thriller, który nakreśli nam historię seryjnego mordercy grasujacego w Iranie w 2000 roku. Zabijał on pracownice seksualne pod pretekstem „oczyszczania miasta”.
  • „Duchy Inisherin”, reż. Martin McDonagh – 8 marca w Disney+. Niebanalny i niezwykle poruszający film Martina McDonagha, w którym występują Colin Farrell i Brendan Gleeson. Pomimo że Pádraic i Colm, sąsiedzi z małego miasteczka, przyjaźnią się całe życie, nagle znajdują się w impasie, który ściąga na obu poważne konsekwencje. Colm stwierdza, że nie chce, by Pádraic więcej z nim rozmawiał, i przysięga, że z każdym złamaniem umowy obetnie sobie jeden palec. Pomimo szokującej i jednostronnej proklamacji Colma Pádraic pragnie naprawić ich relację. Fabuła Duchów Inisherin osadzona jest w realiach lat 20. XX wieku i irlandzkiej wojny domowej, a sam film to wyjątkowa opowieść ze znakomitą obsadą i pięknymi zdjęciami.
  • „W gorsecie”, reż. Marie Kreutzer – 10 marca w kinach. Szeroko chwalony dramat historyczny, nakreślający losy słynnej cesarzowej Elżbiety „Sisi”.
  • „Luther: Zmrok”, reż. Jamie Payne – 10 marca na Netflix. Filmowa kontynuacja słynnego serialu. Genialny, ale zhańbiony londyński detektyw John Luther, którego męczy sprawa nierozwiązanego morderstwa, ucieka z więzienia, żeby dopaść sadystycznego seryjnego zabójcę
  • „Krzyk VI”, reż. Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett – 10 marca w kinach. „Krzyk VI” nakreśli nam losy bohaterów, którzy zdołali przeżyć masakrę z poprzedniej odsłony. Koszmar się jednak nie skończył. Po tym, jak przenieśli się do Nowego Jorku by rozpocząć nowe, lepsze życie, zaczęli być prześladowani przez… cały zastęp Ghostface’ów. Wśród naśladowców kryje się jednak ten prawdziwy, bardziej złowieszczy i jeszcze bardziej niebezpieczny.
  • „Seks, sieć i kasa: Historia Pornhuba”, reż. Suzanne Hillinger – 15 marca na Netflix. Dokument przedstawiający wywiady z aktorami, aktywistami i byłymi pracownikami analizuje sukcesy i skandale towarzyszące serwisowi Pornhub.
  • „Dusiciel z Bostonu”, reż. Matt Ruskin – 17 marca w Disney+. Thriller kryminalny w reżyserii wielokrotnie nagrodzonego Matta Ruskina. To oparta na faktach historia pionierskich reporterek, które w latach 60. nagłośniły sprawę wstrząsających morderstw Dusiciela z Bostonu. Loretta McLaughlin, dziennikarka gazety „Record American”, jako pierwsza odkrywa powiązania między zabójstwami. Gdy liczba ofiar rośnie, Loretta wraz z przyjaciółką z redakcji, Jean Cole, próbują rozwikłać sprawę, mimo że na każdym kroku muszą borykać się z seksizmem. Mimo to bohaterki za wszelką ceną usiłują dociec prawdy, ryzykując własnym życiem.
  • „65”, reż. Scott Beck, Bryan Woods – 17 marca w kinach. Coś wprost idealnego na otarcie łez po finale „The Last of Us”. Adam Driver wciela się tu w pilota, który po katastrofie na nieznanej planecie odkrywa, że znalazł się na Ziemi… 65 milionów lat temu. By przetrwać, łączy siły z małą dziewczynką i wspólnie usiłują przedostać się przez nieznany teren pełen niebezpiecznych prehistorycznych stworzeń.
  • „Wyrwa”, reż. Bartosz Konopka – 17 marca w kinach. Adaptacja powieści Wojciecha Chmielarza. Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił…
  • „John Wick 4”, reż. Chad Stahelski – 24 marca w kinach. Akcja „Johna Wicka 4” rozegra się tuż po wydarzeniach z poprzedniej części. Tytułowy bohater zmuszony będzie stawić czoła całej organizacji płatnych zabójców, a także dyrektorowi hotelu Continental. Wraz z bohaterem zwiedzimy cały glob, zaglądając między innymi do Paryża, Berlina, Nowego Jorku i Osaki.
  • „Johnny”, reż. Daniel Jaroszek – 24 marca na Netflix. Skazany na prace społeczne w hospicjum młody przestępca zaprzyjaźnia się z pełnym empatii księdzem, który całkowicie zmienia jego życie.
  • „Zabójcze wesele”, reż. Jeremy Garelick – 31 marca na Netflix. Nick i Audrey Spitzowie, którzy rozkręcają własną agencję detektywistyczną, trafiają w sam środek międzynarodowej afery, gdy ich przyjaciel Maharadża zostaje porwany
  • „Puchatek: Krew i miód”, reż. Rhys Frake-Waterfield – 31 marca w kinach. Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku (według serwisu IMDb), godny reprezentant slasherów klasy Z, oraz produkcja, która otwiera modę na wypaczone wersje kultowych bajek. W trakcie seansu będziemy świadkami tego, jak dorosły Krzyś postanawia zapoznać swą ukochaną z przyjaciółmi z dzieciństwa. Nie wie jednak, że Kubuś i Prosiaczek nie znieśli jego odejścia najlepiej. Efekt będzie taki, że Miś ze Stumilowego Lasu zabierze różowego przyjaciela na wyprawę, a ich ofiarami stanie się grupa młodych dziewcząt zamieszkujących domek letniskowy.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3