Canal+ szykuje kontynuację EMIGRACJI XD. O czym opowie EDUKACJA XD?

i

Autor: Canal+ Canal+ szykuje kontynuację EMIGRACJI XD. O czym opowie EDUKACJA XD?

Polskie seriale

Canal+ szykuje kontynuację “Emigracji XD”. O czym opowie “Edukacja XD”?

2024-05-08 19:17

Była “Emigracja XD”, teraz czas na “Edukację XD”. Canal+ pracuje obecnie nad kontynuacja przygód Malcoma i Stomila. Co już wiemy o serialu?

“Emigracja XD” doczeka się kontynuacji – nadchodzi “Edukacja XD”

“Emigracja XD” to adaptacja popularnej książki Malcolma XD, która ukazała się wiosną ubiegłego roku i szybko podbiła serca widzów. A już wkrótce, jak donosi serwis Wirtualne Media, doczeka się swojej kontynuacji w postaci “Edukacji XD”. Co więcej, autor literackiego pierwowzoru awansował na stanowisko producenta kreatywnego.

Pracuję z Malcolmem XD przy “Emigracji XD” i “Edukacji XD” już jako producentem kreatywnym, nie tylko scenarzystą i headwriterem. Lubię młodych twórców i kusi mnie współczesność i krytyczność ich perspektywy w spojrzeniu na historię i bohatera. Wciąż szukam ludzi, którzy goniliby razem ze mną ducha czasu, a to najczęściej są bardzo młodzi ludzie – wyjawiła producentka Dorota Kośmicka w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

“Edukacja XD” – o czym opowie serial i kto znalazł się w obsadzie?

“Edukacja XD” nakreśla nam dalsze losy Malcolma i Stomila po ich powrocie z Wielkiej Brytanii. W oficjalnym opisie książki czytamy:

Malcolm i Stomil uchodzą z Wielkiej Brytanii bez plecaków wypchanych funtami, ale o własnych siłach. Po przyjeździe do stolicy stają do nierównej walki z Polskim Wymiarem Edukacji i tzw. Uniwersytetem Życia. Próbują odnaleźć się w niesprzyjających młodym realiach zawodowych. Imali się różnych zajęć, poczynając od dostarczania leków homeopatycznych na odcięte od świata – dosłownie i w przenośni – zamknięte osiedla klasy średniej, przez sprzedaż sprzętu biurowego z unijnych dotacji, aż po mimowolny udział w próbie sprzedaży Polski przez drobnych cwaniaków z mafii reprywatyzacyjnej. [za: Wydawnictwo W.A.B.].

Na obecną chwilę nie wiemy, czy Tomasz Włosok i Michał Balicki powrócą w rolach Malcolma i Stomila, ani na kiedy przewidywana jest premiera serialu.

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsze seriale komediowe. Te produkcje bawią do łez

Najpopularniejsze polskie seriale ostatnich lat – jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
“Informacja zwrotna” to adaptacja książki autorstwa…
“Informacja zwrotna”

Najlepsze polskie seriale ostatnich lat. 5 perełek znad Wisły

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6