Zatrudnili się do pracy w gospodarstwie. Zniszczyli mu telewizor i ukradli auto

2023-01-12 12:22
zatrzymanie
Autor: KWP Bydgoszcz

Ukradli auto z terenu posesji mieszkańca gminy Koronowo, wcześniej zepsuli mu telewizor. Mężczyźni weszli do mieszkania poszkodowanego pod pretekstem pracy przy gospodarstwie. Obaj zostali namierzeni i schwytani przez policję. Odpowiedzą za kradzież. Pojazd wrócił już natomiast do właściciela.

Mieszkaniec gminy Koronowo zgłosił na policję kradzież pojazdu marki VW Caddy. Z relacji mężczyzny wynikało, że samochód został zabrany przez dwóch mężczyzn, których chciał zatrudniać do pracy w gospodarstwie.

Mieli oni wykorzystać sytuację i pod nieobecność właściciela posesji – wsiąść do auta i odjechać. Wcześniej natomiast weszli do jego domu i zniszczyli telewizor.

- Niestety problem polegał na tym, że pokrzywdzony nie znał dokładnych personaliów tych osób. Wiedział tylko tyle, że przyjechali z terenu Inowrocławia – informuje nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz.

Wjazd na cmentarz tylko dla bogatych. Tak urzędnicy traktują seniorów

Informacja o kradzieży pojazdu została przesłana przez dyżurnego koronowskiego komisariatu do innych jednostek policji na terenie województwa, w tym do inowrocławskiej komendy. Właśnie tam funkcjonariusze policji zauważyli skradziony pojazd.

Samochód znajdował się na parkingu jednego z marketów. Zarówno jego marka, jak i kolor oraz tablice rejestracyjne zgadzały się z przesłanym przez koronowski komisariat komunikatem.

Przy podjeździe mundurowi zauważyli też dwóch mężczyzn. Pojazd miał włączony silnik oraz światła mijania.

- Patrol natychmiast do nich podjechał i wylegitymował. 29 i 22-latek nie byli w stanie racjonalnie wytłumaczyć co robią przy pojeździe. Obaj zostali zatrzymani. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Dodatkowo okazało się, że obaj nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. 29 i 22-latek trafili do policyjnego aresztu. Natomiast auto zostało zabezpieczone – dodaje nadkom. Słomski.

Mężczyźni zostali zaprowadzeni do koronowskiego komisariatu następnego dnia. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty kradzieży pojazdu.

29-latek usłyszał natomiast dodatkowo jeszcze dwa zarzuty. Policja udowodniła mu zniszczenie mienia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE