samolot

i

Autor: pixabay

Z Bydgoszczy taniej polecisz do Londynu, niż pojedziesz PKP Intercity do Krakowa!

2023-02-27 21:57

Według raportu z 2020 roku, podróż koleją jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Niestety, obecnie w Polsce – również coraz droższym. 11 stycznia PKP Intercity podnosi ceny biletów. Ile będzie trzeba zapłacić za transport z Bydgoszczy do Krakowa? Jak się okazuje – więcej niż za najtańszy lot z Bydgoszczy do Londynu w styczniu.

Jak przekazali przedstawiciele przewoźnika – od 11 stycznia obowiązują nowe ceny biletów PKP Intercity. Mają być one dostosowane do aktualnej sytuacji na rynku – czyli rosnących kosztów działalności, wynikających przede wszystkim z wyższych cen energii elektrycznej oraz do oferty cenowej konkurencji.

Według strony internetowej bilet.intercity.pl za najtańszy bilet za przejazd z Bydgoszczy do Krakowa (bez przesiadek) trzeba zapłacić 85 zł (klasa druga). Natomiast w klasie pierwszej będzie to już 111 zł. Jak udało nam się ustalić - to więcej niż za najtańszy bilet na samolot do Londynu.

W. KRASKA: GRYPA TEŻ MOŻE ZABIJAĆ

Wybierając się do Wielkiej Brytanii z Bydgoskiego Portu Lotniczego od wielu lat można skorzystać z usług przewoźnika Ryanair. Samoloty lecą aktualnie w kierunkach: Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Birmingham, a także do Bristolu.

Przypomnijmy, że od 13 grudnia ubiegłego roku z Bydgoszczy do Anglii można również polecieć Wizz Airem. Przewoźnik „dołączył do obsady” i realizuje rejsy do Londynu-Luton.

Sprawdziliśmy ceny biletów lotniczych zarówno u pierwszego, jak i drugiego przewoźnika na styczeń, a także na luty. Jak się okazuje – bilet do Londynu w najbliższym czasie można zakupić w niższych cenach niż bilet PKP do Krakowa czy Rzeszowa.

Dla przykładu - wtorek, 17 stycznia można było polecieć Wizz Airem do Anglii za jedyne 70 zł, czyli o 15 zł mniej niż koleją do Krakowa. Usługa obejmuje transport z małym bagażem podręcznym (dodatkowe bagaże do luku nie są wliczone w cenę).

Ta sama cena biletów obejmuje loty do Londynu-Luton u przewoźnika (z Bydgoszczy realizowane są dwa razy w tygodniu) do wtorku, 14 lutego włącznie.

Wybierając Ryanaira możemy załapać się na jeszcze tańsze loty. Cena biletu za lot do Londynu-Stansted na czwartek, 19 stycznia wynosiła... 49 zł, czyli 36 zł mniej niż bilet PKP do Krakowa. Nieco drożej, bo za 53 zł z bydgoskiego lotniska polecieć można było do Luton w piątek, 13 stycznia. Ta sama cena obowiązywała na lot na lotnisko Stansted 21 i 22 stycznia.

Ceny biletów sprawdzaliśmy w dniu 10.01.2023 r.

ryanair

i

Autor: ryanair/screen
wizzair

i

Autor: wizzair/screen
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE