WOŚP 2023 w Białych Błotach. Bieg, koncerty, pokazy, licytacje

2023-01-29 11:41
WOŚP
Autor: Dawid Olszewski

W Białych Błotach pod Bydgoszczą przygotowano atrakcje związane z 31. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W Białych Błotach pod Bydgoszczą zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo się będzie działo. W planach między innymi bieg, koncerty i ognisko z kiełbaskami.

- Nie tylko biegamy, ale też maszerujemy, chodzimy z wózkami, mogą być też osoby niepełnosprawne. Wszystko się dzieje na bieżni lekkoatletycznej na stadionie gminnym, czyli 400 metrów. Mamy do pokonania taki dystans, jaki chcemy - mówi Zbigniew Karnas z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czapla” Białe Błota.

WOŚP w Białych Błotach: koncerty

W planach są koncerty, które zagrają Kris Forbot, duet wokalno- instrumentalny Agata Wilant i Magdalena Kubat, Rafał Chmiel oraz BB JAZZ Orkiestra pod kierownictwem Adama Kołackiego.

W Białych Błotach zaprezentują się formacje taneczne, które mogą się pochwalić ogólnopolskimi i międzynarodowymi sukcesami – tancerze ze szkoły tańca OL-TOM, tancerze studia tańca Wolf Gang Crew. Pokaz zumby poprowadzi Magdalena Wiśniewska ze swoją grupą, a sportowych emocji dostarczy pokaz drużyny sportowej JUDO Białe Błota.

WOŚP w Białych Błotach: licytacje i zbiórka

Głównym punktem wydarzenia będą licytacje, na które przedmioty i usługi przekazują kolejne lokalne firmy. Każdy będzie mógł też wrzucić coś do puszek WOŚP.

Też będą puszki, więc może coś dorzucić.

- Bedzie ciasto, smalec z ogórkiem i wiele innych atrakcji, które będą działy się równolegle, na przykład licytacje- dodaje Karnas.

Atrakcje w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach. Początek o 15.00.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP zbiórkę poprowadzi 35 wolontariuszy, których będzie można spotkać w Białych Błotach, Łochowie, Murowańcu, Przyłękach i Zielonce.

W 2023 roku WOŚP chce kupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

Bydgoszcz za 100 lat. Lustrzana kula w Młynach Rothera pokazuje miasto w przyszłości
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE