WOŚP

i

Autor: Dawid Olszewski

Jak wygląda wolontariusz WOŚP 2023? Puszka i identyfikator 31. finału

2023-01-29 11:42

W niedzielę 29 stycznia na ulice wyjdą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą zbierać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, jak będą wyglądać tegoroczni wolontariusze WOŚP. Jak wyglądają puszki i identyfikator tegorocznego finału?

Nieodłącznym elementem, w który wyposażony jest wolontariusz WOŚP jest oczywiście tekturowa, kolorowa puszka w barwach tegorocznego finału.

- Puszki i identyfikatory są co roku na nowo projektowane, według motywu przewodniego fundacji – mówi Damian Szczepański ze sztabu WOŚP w Bydgoszczy.

Identyfikator WOŚP

i

Autor: WOŚP
Bydgoszcz za 100 lat. Lustrzana kula w Młynach Rothera pokazuje miasto w przyszłości

Jak wygląda wolontariusz WOŚP?

Wolontariusz WOŚP ma też przy sobie duży identyfikator. Dzięki niemu wiadomo, że osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze jest rzeczywiście wolontariuszem. Są na nim imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka fundacji i kod QR.

Wolontariusza tradycyjnie będą mieli przy sobie naklejki w kształcie serduszek. Dla bezpieczeństwa lepiej nie chodzić samemu, więc zazwyczaj będzie dwóch lub więcej wolontariuszy w grupie.

Czy wolontariusz WOŚP przyjmuje płatność kartą?

Od 9 lat można spotkać też wolontariuszy, który oprócz puszki mają też terminal do płatności bezgotówkowej. Oprócz identyfikatora ma terminal POS, na którym jest naklejony hologram Fundacji WOŚP.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 29 stycznia. W tym roku celem jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Ruszyła budowa sceny na finał WOŚP. Plac Bankowy zamknięty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE