sport

Młoda bydgoszczanka wywalczyła złoto w Estonii. To przepustka na mistrzostwa Europy w Albanii

2024-05-10 14:24

Anna Jaroszewska, zawodniczka taekwondo olimpijskiego, trenująca w Uczniowskim Klubie Sportowym 10 w Bydgoszczy walczyła złoty medal w kategorii kadet 33 kg podczas turnieju Pucharu Świata President Cup w Tallinie w Estonii. To i sukces, i wyzwanie, bo zwycięstwo daje taekwondzistce przepustkę na kolejne wazne sportowe zmagania.

Anna Jaroszewska na co dzień trenuje taekwondo w Uczniowskim Klubie Sportowym 10 w Bydgoszczy pod okiem Sławomira Wąsa.

• Pod koniec kwietnia trener pojechał z zawodnikami na turniej Pucharu Świata President Cup w Tallinie.
  • Tam młoda bydgoszczanka wywalczyła złoto, co gwarantuje jej udział w Mistrzostwach Europy Kadetów, które odbędą się na przełomie października i listopada w Tiranie w Albanii.

- Ania bardzo pewnie i bardzo mądrze przewalczyła swoje wszystkie walki - komentują klubowi trenerzy. - Pierwsza walka z reprezentantką Estonii skończyła się wynikiem 2:0. Druga walka z rozstawioną z nr 1 reprezentantką Belgii przyniosła wynik 2:0, a trzecia z Polką - 2:0. Ania w finale zawalczyła z bardzo dobrze dysponowaną reprezentantką Grecji i wygrała 2:0 - dodają.

Jak informuje Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego Polacy wywalczyli w sumie 21 medali w Tallinie, a turniej w Estonii należał do jednego z najliczniejszych w europejskim kalendarzu.