Wokaliści Iron Maiden i Rainbow na płycie Bartka Bratka Wójcika

2021-10-23 13:45
Bartosz Bratek Wójcik z autorem artykułu
Autor: Darek Kowalski Bartosz "Bratek" Wójcik z autorem artykułu

Tego jeszcze na polskiej scenie rockowej nie było. Dwaj wokaliści z rockowego topu zaśpiewali na płycie polskiego muzyka. Bartkowi Wójcikowi udało się namówić, by Blaze Bayley (Iron Maiden) i Dougie White (Rainbow) zaśpiewali w 4 utworach z jego nowej płyty „The Book of Life”. Poza nimi zaproszeni zostali znakomici polscy muzycy.

Bartek ”Bratek” Wójcik, to postać doskonale znana toruńskiej publiczności. Grał u nas wielokrotnie i w Toruniu wydaje swoje płyty w HRPP Records. Znamy go już  występów solowych, z grupą Medusa czy z zespołem założonym z Jackiem Dewódzkim (ex Dżem) Revolucja.

Przyszedł czas na pierwszą w pełni solową płytę Bratka. Dlaczego pierwsza, skoro ma on na swoim koncie już kilka wydawnictw? Medusa to był jednak zespół, a nie projekt solo. A z kolei pierwsza płyta „… from The Book of Shadows” sygnowana nazwą Bratek zawierała utwory Zaka Wylde’a. Te wszystkie wydawnictwa łączy jedno – cała plejada zaproszonych gości.

„The Book of Life” wręcz skrzy się od wielkich gwiazd. Dwie największe już wymieniłem. Poza nimi na płycie zagrali (i to jak!) Jacek Krzaklewski (Perfect), Grzegorz Skawiński (Kombii), Mietek Jurecki (Budka Suflera) i Krzysztof Misiak (Chylińska). Zaśpiewał także Michał Mysza.

Muzycznie jest to nowoczesna muzyka o ciężkim brzmieniu (ach ten niski strój!) oscylująca między nowoczesnym trashem, nu metalem, groovem, ale także sięgająca głęboko do klasycznego heavy. Mimo tej ciężkości płyta wyróżnia się bardzo melodyjnymi partiami wokalnymi. Ale mając takich rockowych tuzów na płycie, nie można było zmarnować tak dobrej muzyki jakimiś growlami!

Bartosz Bratek Wójcik
Autor: Darek Kowalski Bartosz "Bratek" Wójcik

Płyty „The Book of Life” będzie można posłuchać na żywo w poniedziałek (25.10) w Hard Rock Pubie Pamela o godzinie 19. Znakomitemu gitarzyście towarzyszyć będą znani muzycy:  Krzysztof Misiak (Chylińska), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jacek Krzaklewski (Perfect), Grzegorz Krawczyk (Mateusz Ziółko), Norman Power (Another Pink Floyd) oraz Michał Mysza.

Posłuchajcie rozmowy z Bartoszem "Bratkiem" Wójcikiem
Płyty Bartosza Bratka Wójcika wydane przez HRPP Records z Torunia
Autor: Paweł Jankowski Płyty Bartosza "Bratka" Wójcika wydane przez HRPP Records z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE