WIELKIE SERCA stoją w Bydgoszczy. Co to za akcja? Każdy może pomóc! [ZDJĘCIA]

2020-07-30 11:52
Akcja Nakręć się na pomoc w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Serca przed bazyliką wypełniają się po brzegi i są już prawie pełne. To plastikowe kosze na nakrętki. Każdy może wziąć udział w akcji pomocowej.

Trwa wyjątkowa akcja pod nazwą "Nakręć się na pomoc". Fundusze ze skupu nakrętek będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Przechodnie spacerujący w okolicy Bazyliki św. Wincenta a Paulo w Bydgoszczy na pewno zauważą ogromne kosze w kształcie serca. Tam można wrzucić nakrętki od butelek. To specjalna akcja, do której każdy może się przyłączyć.

Świetny pomysł. Już dawno myślałam, by coś podobnego znalazło się w Bydgoszczy

- komentuje pani Anetta z Bydgoszczy.

Bazylika zorganizowała bezterminową zbiórkę. Wielkie serca stoją na placu przed kościołem. Akcja ma dwa wymiary – chodzi o ekologię i pomoc. Pieniądze ze skupu nakrętek nie pójdą na marne - będą przeznaczone na wsparcie potrzebujących.

Dwa ogromne, czerwone kosze są prawie pełne. Są tacy, którzy po drodze wrzucają pojedyncze nakrętki od butelek. Przychodzą również bydgoszczanie, którzy już od dawna zbierali nakrętki.

Spacer po ogrodzie botanicznym w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE