Światła

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

wydarzenia

Święto Światła 2023. Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy pojawią się świetlne instalacje i lasery!

2023-09-29 7:44

Już w ostatni weekend września (29,30) na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej odbędzie się „Święto Światła: ŚWIATŁOWODY”. Jak zapowiada Fundacja Kultury Pozytywka – tuż po zachodzie słońca zabłysną Młyny Rothera, Muzeum i okalająca je woda. Projekcie i instalacje świetlne wykonane zostały przez młodych twórców z Warszawy, Poznania i Bydgoszczy. Szczegóły poniżej.

Wydarzenie potrwa przez dwa dni. Instalacje i projekcje świetlne rozbłysną w piątek i sobotę o 19:00. Pokazy będą trwały do godziny 22:00.

- O walorach Wyspy Młyńskiej nie trzeba nikogo przekonywać. Takie rola, jaką w życiu Bydgoszczan pełni Brda, jest dziś powszechnie uznana. Wykorzystując te dwa najpiękniejsze atuty naszego miasta, otworzyliśmy przestrzeń dla młodych artystów, którzy poprzez sztukę jeszcze dodadzą kolorytu do obrazu Wyspy, jaki oglądamy na co dzień  - mówi Małgosia Perszutów z Fundacji Kultury Pozytywka.

Jak tłumaczą organizatorzy - na ścianach Młynów Rothera i Muzeum Okręgowego wyświetlone zostaną mappingi, dwa punkty przyozdobią lasery, a w ich otoczeniu pojawi się także mieniąca się rzeźba. Wszystkie elementy zaprogramowane będą w jedną spójną instalację audiowizualną, a towarzyszyć im będzie muzyka.

Dodatkowo, przez cały weekend na Wyspie Młyńskiej otwarty będzie Mirror Cube, czyli wyjątkowa konstrukcja inspirowana sztuką immersyjną. Wnętrze Mirror Cube to tzw. infinity room, zbudowany z odbijających się w sobie nawzajem luster i dający poczucie nieskończoności.

Za artystyczne instalacje odpowiedzialni są młodzi artyści z Bydgoszczy, Poznania i Warszawy, a pośród nich między innymi znany specjalista od widowisk laserowych, Maciej Klocek. Jako Lumen Art odwiedza największe imprezy w kraju i za granicą, swoją sztuką świetlną wzbogacając imprezy takie jak popularne Wisłoujście czy Mystic Creatures Festiwal w Niemczech.

Wydarzenie jest bezpłatne. Wejście do Mirror Cube będzie natomiast dostępne po wykupieniu biletów.

Mirrocube w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE