Ponad 300 lekcji i blisko milion trzysta tysięcy wyświetleń od Wielkiej Brytanii po Kanadę

2020-04-27 12:46
praca zdalna
Autor: janeb13/CC0/pixabay.com

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się dużą popularnością. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę- cieszą się władze województwa.

To już siódmy tydzień nauki w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Odbyło się już ponad 300 lekcji. Strona odnotowała blisko 1 milion 300 tysięcy wyświetleń i wejść praktycznie z całego świata- od Wielkiej Brytanii poprzez USA i Kanadę po Australię.

- Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już ponad milion wyświetleń. Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Oferujemy ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów, osoby pełne pasji i zapału do pracy. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w lekcjach - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku.

- Zajęcia, które w ostatnim tygodniu cieszyły się największą popularnością to m.in. lekcja biologii dla klasy V szkoły podstawowej poprowadzona przez Julię Idziak. Tematem były tkanki roślinne. Lekcję wyświetlono 1,3 tysiąca razy. Dużą oglądalność (1,2 tysiąca wyświetleń) zyskała lekcja matematyki poprowadzona przez Annę Berent, przygotowującą uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Wielu uczniów (1,1 tys.) obejrzało też lekcje języka polskiego dla klas V przygotowaną przez Karolinę Szostak-Lubomską - informuje Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Lekcje są rejestrowane i nadawane na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl, edupolis.pl, YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

To 20 półgodzinnych, interaktywnych lekcji online. Są wykłady, pokazy, warsztaty z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE