inwestycje

Nowe atrakcje na promenadzie w Starym Fordonie. Warto się tam wybrać na spacer, a niedługo, żeby poszaleć [ZDJĘCIA Z BUDOWY]

2023-09-21 9:12

W Starym Fordonie właśnie montowana jest pierwsza w Bydgoszczy mobilna zapora przeciwpowodziowa. Choć to ważny element, bydgoszczanie bardziej czekają na pumtruck, skatepark i ściankę wspinaczkową, a najmłodsi na plac zabaw. Te atrakcje nabierają kształtu. Można już popatrzeć na postępy prac, siedząc na nowych, stylowych ławkach.

Jakie atrakcje powstają na promenadzie w Starym Fordonie?

Po pierwsze: pumptrack

  • Pumptrack powstał w pobliżu nabrzeża po wschodniej stronie ul. Frycza-Modrzewskiego.
  • Na torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy i rolkarze w każdym stopniu umiejętności.
  • Uformowane zostały nasypy i ułożona nawierzchnia.

Po drugie: boisko

  • W okolicach placu dla rowerzystów (bliżej Wisły), powstaje też boisko do siatkówki plażowej i ścieżka dydaktyczna.

Po trzecie: plac zabaw

  • Po drugiej stronie ul. Frycza Modrzewskiego (bliżej mostu) przy ul. Promenada powstaje właśnie plac zabaw i strefa fitness
  • Jest już wykonana większość robót przy skateparku, prawie skończono montaż kilku ścianek wspinaczkowych dla dzieci.

Zmienia się promenada w Starym Fordonie. Jeszcze wygodniej będzie tam spacerować

Drogowcy relacjonują, że w ostatnich dniach brukowali okolice nabrzeża i budowali schody.

- Montowaliśmy elementy małej architektury: ławki i stylowe kosze na śmieci - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - Rozpoczęliśmy też pierwsze nasadzania zieleni oraz prace przy łąkach kwietnych. Do wszystkich atrakcji sportowych budowanych nad brzegiem rzeki dojazd zapewni nowa ścieżka rowerowa, która powstaje wzdłuż ul. Promenada - dodaje.

Pierwsza w Bydgoszczy mobilna zapora przeciwpowodziowa powstaje przy ul. Frycza-Modrzewskiego

Przed wysokim stanem rzeki zabezpieczać nas będzie mobilna zapora przeciwpowodziowa. Powstaje przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Takiej w mieście wcześniej nie było nigdzie. W miejscach, w których piesi będą schodzić w kierunku Wisły też pojawią się zabezpieczenia - będą przygotowane na wypadek nadejścia wysokiej wody.

- Zgodnie z projektem służyć będą do tego kompozytowe, stalowe albo drewniane elementy, które osadzone zostaną na prowadnicach oraz specjalne fartuchy w kształcie walca wypełniane wodą (w miejscach ciągów pieszych i rowerowych) - mówi Tomasz Okońcki. - Decyzję o ich zamontowaniu podejmować będzie Wydział Zarządzania Kryzysowego, który posiada najlepsze informacje na temat zagrożeń. Na co dzień elementy te nie będę widoczne - dodaje.

Ile kosztuje budowa nabrzeża w Starym Fordonie?

Prace na terenach sportowych i rekreacyjnych na nabrzeżu w Starym Fordonie zakończą się w przyszłym miesiącu.

  • Przebudowa ul. Promenda i całego nabrzeża Wisły to jeden z wielu elementów rewitalizacji Starego Fordonu.
  • W ostatnim czasie przebudowany został rynek, uliczki nad brzegiem rzeki i powstało nabrzeże, które umożliwia korzystanie z transportu wodnego.Zmodernizowane zostało też siedem stylowych kamienic.
  • W ostatnich latach na rewitalizację tej części miasta wydanych zostało już ponad 60 mln zł.
Nowe atrakcje na promenadzie w Starym Fordonie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE