Miejskie żłobki w Bydgoszczy już otwarte. Ile dzieci przyszło na zajęcia? [WIDEO]

2020-05-25 15:26 Dawid Olszewski
Przedszkole
Autor: Dawid Olszewski

Wszystkie żłobki miejskie w Bydgoszczy są już otwarte. Niemal wszyscy rodzice, którzy zadeklarowali, że przyprowadzą dziś dzieci do żłobka – to zrobili.

W poniedziałek rodzice mogli przyprowadzić swoje dzieci do publicznych żłobków w Bydgoszcz. Ostatecznie zdecydowało się na to około 27 procent - wylicza szefowa Zespołu Żłobków Miejskich w Bydgoszczy.

Żłobki w Bydgoszczy otwarte

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

To nie jest jednak małe zainteresowanie, zważywszy na stan epidemiczny. Może to jeszcze ulec zmianie, bo wielu rodziców w deklaracjach jest zainteresowana kolejnymi terminami, czyli 1 czerwca i 15 czerwca.

- mówi Agnieszka Szulc, dyrektorka Zespołu Żłobków Miejskich w Bydgoszczy.

W tym roku w miejskich żłobkach w Bydgoszczy nie będzie wakacji. Planowana jest jedynie krótka przerwa.

Pomysł jest taki, że te placówki, które miały być zamknięte na miesiąc w lipcu, to będą zamknięte na tydzień albo dwa. Natomiast te placówki, które miały być zamknięte na miesiąc w sierpniu, będą również tylko na tydzień lub dwa zamknięte. Być może to będzie tylko sierpień, ale będziemy starać się z rodzicami ustalać, kiedy to dokładnie będzie

- dodaje Szulc.

We wszystkich żłobkach obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny – to oznacza częste mycie rąk, dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń, częste mycie poręczy, klamek, włączników światła i uchwytów. Z pomieszczeń, w których przebywają dzieci usunięto wykładziny, wszystkie zabawki pluszowe i przedmioty, których nie można skutecznie zdezynfekować.​

Personel został przeszkolony i wyposażony w środki ochrony osobistej.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.