mat. policji

i

Autor: mat. policji

Interwencja

Kujawsko-pomorskie. Nie mogła dostać się do swojego domu. Ktoś wymienił jej zamki w drzwiach

2023-10-03 8:12

Do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) dostarczono przesyłkę – kwiaty wraz z listem od mieszkanki miasta. Kobieta dziękuje funkcjonariuszom za pomoc w dostaniu się do mieszkania, w którym ktoś wymienił zamki. Szczegóły poniżej.

kwiaty

i

Autor: mat. policji

W sierpniu bieżącego roku dyżurny komendy odebrał niecodzienne zgłoszenie. Dzwoniła kobieta. Z jej relacji wynikało, że nie może dostać się do swojego mieszkania, ponieważ ktoś pod jej nieobecność wymienił zamki w drzwiach.

W takich sytuacjach niezbędną pomocą otrzymać można od fachowców, którzy bez problemu otworzyliby drzwi. Problem tkwił jednak w tym, że był to dzień wolny od pracy, a na fachowców musiałaby poczekać do następnego dnia.

- Policjanci nie zostawili kobiety z problemem, a postanowili pomóc. Ustalili, że zamki w drzwiach wymieniał zarządca budynku. Ustalili także, kto jest w posiadaniu kluczy od mieszkania i pojechali je odebrać, a następnie przekazali właścicielce. Działanie policjantów rozwiązało problem zgłaszającej, a tym samym wybawiło kobietę z kłopotu – komentuje rzecznik rypińskiej komendy.

Niedługo po tym, kobieta dostarczyła funkcjonariuszom prezent za pośrednictwem poczty kwiatowej. Policjanci zaznaczają, że jest im niezmiernie miło za okazany gest wdzięczności i słowa uznania.

Jezioro Słoneczne w Szczecinie poważnie zanieczyszczone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE