Epidemia krzyżuje plany narzeczonym. W Bydgoszczy odwołują śluby [AUDIO]

2020-05-22 16:11 Dawid Olszewski
Ślub
Autor: Pexels/CC0/pixabay.com

Połowa ślubów w Bydgoszczy została odwołana – tak wynika z majowych statystyk Urzędu Stanu Cywilnego. Pary młode zdecydowały się na przełożenie ceremonii z powodu epidemii i ograniczeń, które nadal obowiązują.

Młode pary coraz częściej decydują się przełożyć ślub. To pokazują liczby, które udostępnił nam Urząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy. Powodem jest oczywiście epidemia i ograniczenia sanitarne. W maju połowa ślubów w Bydgoszczy została odwołana.

O ślubach w czasie epidemii mówi Iwona Gassowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bydgoszczy:

W marcu już była różnica 10 ślubów, w kwietniu już 21, a w maju najwięcej, bo połowa ślubów się nie odbyła. Miało być 57 a będzie prawdopodobnie 28 ceremonii. Klienci przychodzą do nas z tygodnia na tydzień i rezygnują. To nie jest tak, że wiemy już, że w lipcu nie będzie na przykład trzydziestu ślubów. Ci, którzy mają plany na czerwiec i lipiec, jeszcze się do nas nie odezwali.

- mówi Iwona Gassowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bydgoszczy.

Często się zdarza, że przyszli małżonkowie odwołują ślub niemal w ostatniej chwili.

Dla Kasandry organizacja ślubu to ogromny stres, bo nie wiadomo, co będzie z epidemią. Bydgoszczanka nie zdecydowała się na odwołania uroczystości i w przyszłym miesiącu zamierza stanąć na ślubnym kobiercu.

Same przygotowania są stresujące, ale już o nich zapomniałam. Nie dane mi było przeżyć przygotowań, bo stresujemy się głównie czy ślub w ogóle się odbędzie. Nie chciałam, by moje wesele wyglądało tak, że bierzemy ślub i robimy obiad dla najbliższej rodziny. Maseczek zupełnie sobie nie wyobrażam.

- mówi Kasandra, która planuje ślub pod koniec czerwca.

Na razie śluby mogą być organizowane przy ograniczonej licznie gości, trzeba mieć zakryte nos i usta. Rząd przygotowuje wytyczne dotyczące eventów, ślubów i parków rozrywki. To ma być czwarty etap odmrażania gospodarki. Planowany jest na początek czerwca.

Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników, limit nie dotyczy osób z obsługi – tak poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Szczegóły mamy poznać wkrótce.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.