Deszcz niestraszny. W Bydgoszczy nowe wiaty przystankowe już stoją!

2020-05-15 18:18
Nowe wiaty przystankowe
Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy Nowe wiaty przystankowe

Dwie nowe wiaty przystankowe pojawiły się Bydgoszczy. Zadaszenia zostały zamontowane na moście Kazimierza Wielkiego (w kierunku Błonia) oraz ul. Glinki / Dąbrowa (w kierunku Glinek). W przyszłym tygodniu dostawiona zostanie wiata na przystanku Smoleńska / Pińczowska w kierunku ronda Toruńskiego.

W I kwartale tego roku nowe wiaty przystankowe pojawiły się również na: ul. Glinki / Dąbrowa w kierunku Centrum, moście Kazimierza Wielkiego w stronę Kapuścisk i na ul. Witebskiej.

W Bydgoszczy jest już prawie 550 wiat przystankowych. Będzie ich więcej. Stawiane są one zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości ( w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.


Obecnie w całym mieście trwa dokładne czyszczenie i mycie przystanków. Prace potrwają około dwóch tygodni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE