marilyn monroe

i

Autor: Wikipedia

Tuż przed śmiercią wykonała jeden telefon! Marilyn Monroe znaleziono martwą w sypialni

2023-02-27 21:55

Znana amerykańska aktorka, modelka, producentka filmowa, piosenkarka – choć po dziś dzień jest ikoną Hollywood i kultury popularnej, prywatnie nie była szczęśliwa. 5 sierpnia 1962 roku w Los Angeles na skutek przedawkowania leków nasennych zmarła Marilyn Monroe. Jej śmierć została uznana za samobójstwo, choć do dziś nie wyklucza się udziału osób trzecich. Kim była ikona lat 50. i 60.? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Prawdziwe imię Marilyn Monroe

Znana aktorka (i nie tylko) urodziła się 1 czerwca 1926 roku w Los Angeles. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Norma Jeane Mortenson. Jej matką była Gladys Pearl Baker– montażystka w Hollywoodzkiej wytwórni filmowej Consolidated Film.

W jej akcie urodzenia jako ojciec widnieje Martin Edward Mortenson – drugi mąż jej matki. Stąd też prawdziwe nazwisko gwiazdy brzmi Mortenson.

W związku z tym, że matka nie mogła zrezygnować z pracy, Marilyn trafiła, a następnie wychowywana była w rodzinie zastępczej. Później Gladys zachorowała na schizofrenię i została umieszczona w ośrodku, przez co Monroe trafiła najpierw pod opiekę przyjaciółki matki, a później, na stałe do sierocińca.

Trudne dzieciństwo dało się we znaki aktorce w późniejszych latach.

marilyn monroe

i

Autor: Wikipedia

Marilyn Monroe - Filmy

Kariera Monroe rozpoczęła się w latach 40., kiedy to zaczęła pozować do zdjęć jako pin-up girl (ubrana w skąpe stroje i bieliznę). Później poszła w ślady rodziców i zajęła się branżą filmową. Jej początki w Hollywood miały miejsce pod koniec dekady, gdy otrzymała główną rolę żeńską w Asfaltowej dżungli.

Mimo, że Marilyn Monroe słynie z ról stereotypowych blondynek, zagrała również wiele ról dramatycznych. Filmy, z których aktorka została najbardziej zapamiętana to przede wszystkim: Małpia kuracja, Niagara, Mężczyźni wolą blondynki, Słomiany wdowiec i Książę i aktoreczka.

W latach 50. XX wieku aktorka założyła własną wytwórnię filmową – Marilyn Monroe Productions.

Tajemnice Marilyn Monroe

Znana gwiazda słynęła z kontrowersji. Otwarcie przyznawała się do tego, że farbuje włosy łonowe na blond, a także, że nie nosi bielizny pod ubraniem. By zachować jędrność pośladków, skracała jeden obcas o kilka milimetrów, dzięki czemu – jak mawiała – jej pośladki unosiły się i opadały.

Marilyn Monroe była trzy razy zamężna, miała też wiele romansów. Prowadziła dosyć rozwiązłe życie, a także dokonała 13 aborcji. Według pewnych teorii, w młodości miała urodzić syna, który został jej odebrany niedługo po porodzie.

Do końca swojego życia Monroe zmagała się z wieloma uzależnieniemi, m.in. od alkoholu i leków nasennych (barbituranów). Aktorka miała również zaburzenia psychiczne.

Marilyn Monroe - śmierć

Życie hollywoodzkiej ikony nigdy nie było kolorowe. Nie znała ojca, zmagała się z uzależnieniami, do tego doszły problemy psychiczne, liczne aborcje, rozwody i skandale. Marilyn Monroe zmarła 5 sierpnia 1962 roku w wieku zaledwie 36 lat. Została znaleziona martwa we własnym domu. Leżała naga z słuchawką w dłoni. Jej śmierć uznano za „prawdopodobne samobójstwo” na skutek przedawkowania leków nasennych. Jednak, do teraz wokół śmierci aktorki krąży wiele teorii spiskowych.

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy

Marilyn Monroe - jak umarła?

Według relacji świadków dzień przed śmiercią Monroe była wesoła. Rozmawiała przez telefon z przyjaciółmi, była u fryzjera, a także odwiedziła swojego terapeutę. Około godz. 19.00 miała rozmawiać przez telefon z pasierbem Joe DiMaggio juniorem, a godzinę później weszła do swojej sypialni i połączyła się z zaprzyjaźnionym producentem odzieży, fryzjerem, a następnie z aktorem Peterem Lawfordem.

To mężczyzna miał zauważyć niepokojące znaki w zachowaniu aktorki. Miała ona m.in. bełkotać, a sposób mowy miał wskazywać na to, że jest ona pod wpływem środków odurzających. Aktor poinformował o tym gosposię Monroe, która po upewnieniu się stwierdziła, że wszystko jest w porządku.

Po godz. 21.00 Monroe prowadziła kolejne rozmowy telefoniczne. Z podsłuchanego dialogu wynika m. in., że aktorka skarżyła się na nocne telefony od nieznajomej kobiety - prawdopodobnie szantażystki, która kazała jej zerwać kontakty z Robertem Kennedym.

Dopiero koło godz. 3.00 gosposia zorientowała się, że w sypialni Monroe wciąż świeci się światło i poinformowała o tym terapeutę aktorki. Po przyjeździe na miejsce mężczyzna wybił szybę w oknie, by dostać się do pomieszczenia. Gdy wszedł do środka Marilyn już nie żyła.

Pogrzeb aktorki odbył się 3 dni później w Westwood Memorial Cemeter.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE