banknoty

i

Autor: pixabay

Finanse

500+ będzie wyższe? „Decyzja o tym już zapadła”

2023-04-11 15:25

Jak nieoficjalnie przekazują Wirtualna Polska i Gazeta Wyborcza – w szeregach PiS miała zapaść decyzja o zmianie świadczenia 500+. To odpowiedź na tak zwane „babciowe” Tuska. „Decyzja o tym już zapadła” – poinformował jeden z polityków PiS. Szczegóły poniżej.

Nie milkną komentarze w sprawie nowej propozycji lidera PO, Donalda Tuska dotyczącej świadczenia 1,5 tys. zł miesięcznie dla każdej kobiety, która jest gotowa wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. „Babciowe” miałoby przysługiwać do czasu, kiedy dziecko jest zdolne pójść do przedszkola (ukończy 3 lata). Świadczenie miałoby zostać wykorzystane na opłacenie opieki nad pociechą, gdy matka będzie w tym czasie pracować.

Propozycja Tuska wywołała poruszenie wśród członków partii rządzącej. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza – PiS ma już gotową kontrpropozycję. Nie „babciowe” a – zmiany w 500+. Kwota ta ma zostać podwyższona.

- Musimy mieć na najbliższe wybory mocny punkt w polityce społecznej. A że 500+ nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła -  poinformował Wyborczą jeden z polityków PiS.

Historia z Koprem - kreskówki w PRL

Gazeta dowiedziała się również – że najbardziej prawdopodobną kwotą ma być do 700 zł miesięcznie, czyli mowa tu o maksymalnej podwyżce świadczenia o 200 złotych na miesiąc.

Natomiast, jak dodaje Wirtualna Polska – Polacy już zaczęli upominać się o wzrost powyższego świadczenia – tak wynika z sondażu United Surveys dla WP. Zdaniem 39,2% respondentów, 500+ należy podwyższyć.

Co ciekawe, właśnie 24,6% ankietowanych, którzy opowiedzieli się za podwyżką chciała, by rząd dołożył im do 500+ właśnie dodatkowe 200 zł. 7,3% respondentów chciałoby 800 zł świadczenia na miesiąc, a kolejne 7,3% stwierdziło, że na każde dziecko rodzice powinni otrzymywać nie 500, a 1000 zł.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE