Autor: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Zagłębie poturbowane w "Twierdzy Białystok". Jagiellonia zwyciężyła i została liderem

2023-10-20 23:14

Z "Twierdzy Białystok" w tym sezonie każdy wychodzi poturbowany. Jagiellonia nie zamierzała oszczędzać też Zagłębia Lubin, strzelając rywalom 3 bramki. Niecodziennym trafieniem popisał się Bartłomiej Wdowik.

W tym sezonie żadna ekipa nie wywiozła z Białegostoku nawet punktu. Jagiellonia wygrała przy Słonecznej wszystkie z sześciu rozegranych spotkań.

Tych rewelacyjnych statystyk nie zmieniło też Zagłębie.

Jaga zaatakowała od początku

Już w 3 min. sędzia podyktował karnego, ale po obejrzeniu VAR-u zmienił decyzję. Białostoczanie nie zwalniali tempa, blisko trafienia byli Nene i Kubicki.

W 28. min. Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Wdowiak, a do siatki rywali głową trafił Mateusz Skrzypczak.

Tuż przed przerwą w 44 min. w polu karnym Zagłębia został sfaulowany Kubicki.  Jedenastkę pewnie wykorzystał Afimico Pululu.

Druga połowa

"Miedziowi" przez kilkanaście minut nawiązali walkę z Jagiellonią, ale to "Żółto-Czerwoni" zadali kolejny cios i to jaki. Nieprawdopodobnym uderzeniem popisał się Bartłomiej Wdowik, specjalista od stałych fragmentów gry.

Gol bezpośrednio z rzutu rożnego

W 66 min. Wdowik uderzy lewa nogą z rzutu rożnego kierując piłkę do siatki rywali. Jaga prowadziła 3:0

Jaga oszczędziła Zagłębie

Gospodarze mogli strzelić jeszcze więcej, ale  Jose Naranjo trafił w poprzeczkę, a niecelnie uderzał Alan Rybak.

Jagiellonia po zwycięstwie zasiadła na fotelu lidera Ekstraklasy. Teraz czeka na ruch innych ekip.

Probierz na trybunach

Mecz z trybun w Białymstoku oglądał selekcjoner Michał Probierz. Zaproszenie od niego nie tak dawno otrzymał Wdowik. Czy ktoś wpadł w oko Probierzowi? To się okaże.

Futbologia 2023.10.20 - Sami Sobie Taki Los Zgotowali!