Wypadek cysterny. Ze środka wyciekł płyn. Kierowca był uwięziony [ZDJĘCIA]

2020-05-22 12:21 hz

W pobliżu miejscowości Brzozówka doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego - cysterny. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, zastali uwięzionego kierowcę i wyciekający ze środka olej.

Zgłoszenie o tym groźnym zdarzeniu wpłynęło do komendy policji w Augustowie o około godziny 12.30. Doszło do niego w pobliżu miejscowości Brzozówka, na trasie między Tajnym Starym a Bargłowem Kościelnym. 

Czy tiry znikną z ulicy Piastowskiej? Miasto wyznaczy ciężarówkom inną trasę

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący cysterną na łuku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał do rowu - tłumaczy Kinga Muczyńska, oficer prasowa KPP w Augustowie.

Gdy na miejsce dotarli strażacy KP PSP w Augustowie zastali przewrócony samochód ciężarowy - cysternę przewożącą olej napędowy. Zauważyli, że z klapy wlewowej, ze środka zbiornika, wycieka olej napędowy.

Tragiczny wypadek: Kierowca bmw dachował. 26-latek zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

- W trakcie dalszego rozpoznaniu stwierdziliśmy, że kierowca pojazdu znajduje się w kabinie - informuje mł. asp. Andrzej Sobolewski z KP PSP Augustów. - Był przytomny, jednak w wyniku wypadku jego nogi zostały zakleszczone w kabinie.

Szpital w Łomży wraca do normalnej pracy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, jak zapobiegać omdleniu, i jak udzielić pierwszej pomocy mdlejącemu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Augustowscy strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, uwolnili zakleszczonego kierowcę przy pomocy narzędzi hydraulicznych i sprzętu ratowniczego, a potem udzielili mu kwalifikowanej pomocy medycznej. Potem poszkodowanego przejęli przybyli na miejsce ratownicy. Strażacy zapobiegli także dalszemu wyciekowi oleju ze środkowego zbiornika cysterny.

Kierowca cysterny trafił do szpitala, a obecne na miejscu służby zajęły się usuwaniem pojazdu. Działania zakończyły się około godziny 20.