Tym kobietom ZUS wypłaci większą emeryturę. Większość z nich nawet o tym nie wie!

2023-02-02 9:40
Tym kobietom ZUS wypłaci większą emeryturę. Większość z nich nawet o tym nie wie!
Autor: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Emerytka licząca pieniądze

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma świetną wiadomość dla kobiet! Chodzi o wszystkie panie, które przeszły już na emeryturę. Emerytkom dwa razy zostanie wyliczone świadczenie, co przełoży się na wzrost wysokości emerytury. Wiele kobiet w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tej możliwości, a ważny jest jeden szczegół.

Dodatkowa emerytura z ZUS

Zgodnie z polskim prawem kobiety mogą przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat. Wówczas Zakład Ubezpieczeń Społecznych wylicza im świadczenie, dzieląc zebrane składki przez dalsze prognozowanie trwanie życia. Okazuje się jednak, że w przypadku niektórych kobiet to przeliczenie składek może nastąpić ponownie po ukończeniu przez nie 65. roku życia.

Chodzi tutaj o te emerytki, które były członkami Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE). Właśnie one przez pięć pierwszych lat emerytury pobierają „okresową emeryturę kapitałową”, która według dziennika „FAKT” wynosi 300 zł miesięcznie, a po skończeniu 65. roku życia wypłacone zostanie im właściwe świadczenie. Takich kobiet obecnie w Polsce jest prawie 520 tys.

Wniosek o emeryturę. Czy trzeba składać?

W przypadku emerytury dla kobiet, które skorzystały z OFE, ważną informacją jest to, czy muszą one składać wniosek o ponowne przeliczenie składek? Okazuje się, że tak, ale tylko w przypadku tych kobiet, które przeszły na emeryturę przed 1 października 2017 r. Dotyczy to kobiet urodzonych po 1 kwietnia 1957 r. maksymalnie do 30 września 1957 r.

Express Biedrzyckiej: Ekonomista wskazał, kiedy emeryci dostrzegą, o co naprawdę chodzi z 14. emeryturą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: FAKT

Ekonomista ostrzega: TA grupa dostanie po kieszeniach najmocniej.

Posłuchaj, czy do niej należysz!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE