Trwa Festiwal Organowy Młodych w Sejnach. Kto wystąpi na imprezie?

i

Autor: pixabay.com Trwa Festiwal Organowy Młodych w Sejnach. Kto wystąpi na imprezie?

Trwa Festiwal Organowy Młodych w Sejnach. Kto wystąpi na imprezie?

2022-08-03 9:16

Mszą świętą oraz koncertem w bazylice rozpoczął się we wtorek w Sejnach w województwie podlaskim) 29. Międzynarodowy Festiwal Organowy Młodych „Juniores Priores Organorium Seinensis” .

Po mszy św. koncert inauguracyjny zagrał prof. Józef Serafin ze studentami, którzy będą szkolić się na warsztatach organowych w Sejnach.

W festiwalu biorą udział studenci z Polski i zagranicy, którzy rozpoczęli we wtorek szkolenie na ponad stuletnich sejneńskich organach w bazylice pw. Najświętszej Marii Panny. Tradycyjnie w imprezie biorą udział profesorowie: Julian Gembalski z Katowic i Józef Serafin z Warszawy. Dodatkowo w tym roku dołączyli do nich niemiecki muzyk prof. Martin Schmeding oraz prof. Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

ZOBACZ: Mandat za zbyt wolną jazdę. Możesz za to zapłacić nawet 500 zł!

Do soboty codziennie odbywać się będą poranne kilkugodzinne warsztaty organowe i wieczorne koncerty mistrzowskie. Festiwal zakończy się wspólnym koncertem wszystkich uczestników festiwalu w sobotę wieczorem. Studenci i wirtuozi, którzy choć raz zagrali na sejneńskich organach, bardzo chwalą sobie ich barwę i dźwięk. Sejneńskie organy zbudował w 1907 roku Jonas Garelevicius, organmistrz z Litwy. Z powodu specyficznego brzmienia tego instrumentu, muzycy chętnie przyjeżdżają do Sejn, by na nim grać.

29. Międzynarodowy Festiwal Organowy Młodych „Juniores Priores Organorium Seinensis” organizuje Parafia rzymskokatolicka w Sejnach wspólnie z Ośrodkiem Kultury. Impreza jest współfinansowana ze środków Województwa Podlaskiego.

Mandat za brudną szybę i jazdę na czołgistę. Lista mandatów dla kierowców jest o wiele dłuższa!

36-latka zginęła w spalonym mitsubishi na S8