Trudne warunki na drogach w Podlaskiem. Śnieg i lód utrudniają jazdę [ZDJĘCIA]

2020-12-11 7:47

Cytując klasyka, zima ponownie zaskoczyła drogowców w Podlaskiem. Czwartkowe opady śniegu gdzieniegdzie spowodowały drogowy paraliż, a na drogach w województwie mnożyć się zaczęły kolizje. Jak wygląda sytuacja na drogach?

Zima 2020. Sytuacja na drogach w województwie podlaskim [UTRUDNIENIA, WYPADKI, KOLIZJE]

Jak poinformował rano nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji, w piątkowy poranek wszystkie drogi były przejezdne. W czwartek na drogach doszło do 1 wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba. Od godziny 6 do północy na terenie całego województwa podlaskiego policjanci odnotowali 112 kolizji.

Sprawdź: Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się! [QUIZ]

Kierowcy i policja informowali o problemach na m.in. drodze krajowej nr 65 i 19. Do kolizji i utrudnień dochodziło często na trasach z Białegostoku w kierunku Bielska Podlaskiego czy w kierunku Sokółki. Z kolei w samym Białymstoku w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Jagienki autobus zderzył się z samochodem osobowym.

O najważniejszych zdarzeniach drogowych w Podlaskiem minionej doby pisaliśmy tutaj: Trudne warunki drogowe w Podlaskiem. Uwaga, jest bardzo ślisko! [ZDJĘCIA]

Zobacz także: Zima w Białymstoku 2020. Niewidziana od lat... powróciła! Tak wygląda miasto [WIDEO]

Wypadek na trasie Brańsk - Kadłubówka

W czwartek o godz. 16.08 strażacy OSP Brańsk zostali skierowani na trasę relacji Brańsk - Kadłubówka, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń kierowca samochodu osobowego na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo.

Kierowca został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Mężczyzna podróżował sam. Okoliczności wypadku badają bielscy policjanci.

Pogoda w Podlaskiem 11.12.2020. IMGW ostrzega kierowców

W piątek, 11 grudnia, kierowcy również powinni zachować czujność i przygotować się na trudniejsze niż zwykle warunki drogowe. 

- Nadal ostrzegamy przed opadami marznącymi - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Śliskie nawierzchnie będą utrudnieniem głównie w północnej części kraju.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl! Zobaczymy, co da się zrobić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE