Test o rzekach w Polsce. Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie bez mapy! [QUIZ]

2022-08-27 10:46
Test o rzekach w Polsce. Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie bez mapy! [QUIZ]
Autor: pixabay.com Test o rzekach w Polsce. Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie bez mapy! [QUIZ]

Rok szkolny 2022/23 już niedługo, warto zatem w ramach powtórki przypomnieć sobie, która rzeka płynie przez Malbork, jakie miasta leżą nad Wisłą albo dlaczego Białystok nosi właśnie taką nazwę. Sprawdź się, w naszym quizie z rzek w Polsce.

Już niedługo rozpocznie się rok szkolny 2022/23. Uczniów i nauczycieli czeka wiele nowości, ale nie zmieni się program nauczania geografii. Ucząc się tego przedmiotu w szkole powinniście orientować się w liczbie województw w Polsce i ich stolicach, najważniejszych zabytkach naszego kraju, ale również rzekach i jeziorach.

Która przepływa przez największą liczbę miast Polski? Jakie miasto leży nad Sanem? Która rzeka przepływa przez Malbork? To niektóre pytania, jakie postanowiliśmy zadać wam w naszym quizie z geografii. Ta wiedza może być przydatna w nowym roku szkolnym, ale nie tylko! Każdy może wynieść coś z tego testu. Sprawdź, ile wiesz o rzekach w Polsce?

Test o rzekach w Polsce. Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie bez mapy!

Pytanie 1 z 12
Ta rzeka przepływa przez Białystok. Chodzi o:
Eska Summer City Olsztyn! Rytmy latino porwały nas do tańca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE