Urodziny Roberta Lewandowskiego. Tak piłkarski as zmieniał się na przestrzeni lat! [ZDJĘCIA]

2022-08-21 9:15
Robert Lewandowski wkrótce obchodzi 34. urodziny. Tak piłkarski as zmieniał się na przestrzeni lat! [ZDJĘCIA]
Autor: LUKASZ CYRANIAK/REPORTER EN_00965556_0014.jpg

21 sierpnia 1988 r. urodził się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski i gwiazdor FC Barcelony w ciągu ostatnich lat przeszedł wielką metamorfozę. Obecnie w ogóle nie przypomina chłopaka, który w 2008 r. debiutował w seniorskiej kadrze. Jak zmieniał się Robert Lewandowski? Z okazji jego urodzin przygotowaliśmy specjalną galerię.

Metamorfoza Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski to od lat najlepszy aktualnie polski piłkarz, a w ostatnim czasie przez wielu ekspertów nazywany również czołowym zawodnikiem na świecie. Kapitan biało-czerwonych latem 2010 r. zdecydował się na opuszczenie kraju i kontynuowanie kariery za granicą. Dotychczas grał w Borussii Dortmund oraz FC Bayernie. Latem 2022 r. zdecydował się na transfer do FC Barcelony. W ciągu 12 lat Robert Lewandowski bardzo się zmienił, a jego metamorfozę zobaczycie na zdjęciach w poniższej galerii.

Robert Lewandowski – ile ma lat?

Robert Lewandowski urodził 21 sierpnia 1988 r. w Warszawie. Pochodzi z rodziny o sportowych tradycjach. Jego ojciec uprawiał judo i grał w piłkę nożną w trzecioligowym Hutniku Warszawa, matka była siatkarką pierwszoligowego AZS Warszawa oraz lekkoatletką. Kapitan reprezentacji Polski w niedzielę skończy 34 lata.

Zarobki Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski jest jedną z największych gwiazd FC Barcelony. Według doniesień medialnych roczne zarobki kapitana reprezentacji Polski to 18 750 000 euro brutto. W przeliczeniu na złotówki po aktualnym kursie daje to kwotę 87 841 875 złotych.

Robert Lewandowski – zegarek

Robert Lewandowski oprócz wielkiej pasji do piłki nożnej posiada inną, równie ciekawą. Mianowicie umiłowanie do pięknych zegarków. Kapitan reprezentacji Polski posiada w swojej kolekcji m.in. kilka sztuk ekskluzywnej firmy Patek Philippe. Chodzi o takie modele jak: Aquanaut Chronograph 5968 wykonany z 18-karatowego złota czy Patek Philippe Nautiuls 5726/1A-014. To naprawdę elitarna marka, bo niektóre sztuki warte są nawet milion złotych!

Właśnie zegarek marki Patek Philippe z charakterystycznym, efektownym paskiem w kolorze pomarańczowym, zabrali Robertowi Lewandowskiemu złodzieje z Barcelony, kiedy napastnik reprezentacji Polski wyjeżdżał z ośrodka treningowego Ciutat Esportiva Joan Gamper.

Robert Lewandowski – wykształcenie

Robert Lewandowski w 2007 r. zdał maturę i następnie rozpoczął studia w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie. 9 października 2017 z wyróżnieniem obronił pracę licencjacką na kierunku wychowanie fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Następnie 5 października 2020 uzyskał tytuł magistra.

Robert Lewandowski rodzina

Robert Lewandowski jest synem byłej siatkarki i byłego judoki, ale to nie koniec sportowych powiązań kapitana reprezentacji Polski. Napastnik FC Barcelony ma starszą o trzy lata siostrę, Milenę, która należała do kadry narodowej juniorek w siatkówce. Robert od 22 czerwca 2013 r. ma żonę Annę Lewandowską (z domu Stachurską), która w przeszłości również ma za sobą karierę sportową. W prawdzie nie ma ona nic wspólnego z piłką nożną ani z siatkówką, ale odnosiła ona spore sukcesy. Anna Lewandowska to wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym.

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE