Tani węgiel w Białymstoku. Cena jest niezwykle kusząca!

2022-12-08 8:35
Tani węgiel w Białymstoku. Cena jest niezwykle kusząca!
Autor: Adam Ludwiczak/ UM Białystok Na zdjęciu węgiel w Białymstoku

Gminy zaczęły sprzedawać węgiel na preferencyjnych warunkach. Gdzie jest najtańszy węgiel w Polsce? Jaka jest cena za węgiel w Białymstoku? W stolicy Podlasia można go kupić na naprawdę korzystnych warunkach.

Najtańszy węgiel w Polsce: gdzie kupisz?

Ustawa węglowa pozwoliła gminom na zakup węgla za 1500 zł za tonę i następnie odsprzedania węgla mieszkańcom na preferencyjnych warunkach w cenie do 2 tys. zł. Różnica 500 zł ma pozwolić na transport i pokrycie kosztów składowania. Niektóre gminy pracowały tak intensywnie, ze udało im się wynegocjować z producentami węgla bardzo korzystne ceny. Tak jest chociażby w Pszczynie czy Bielsko-Białej. Tam koszty zakupu dla mieszkańców wynoszą 1650 zł za tonę.

Najtańszy węgiel w Białymstoku

W Białymstoku ta cena jest droższa niż w powyższych miastach, ale też nie kształtuje się ona w w granicznej wartości nałożonej ustawą węglową. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski na zakup węgla poniosą opłatę w wysokości 1980 zł za tonę surowca. Ceny nie obowiązują koszty transportu.

Za sprzedaż węgla mieszkańcom odpowiada firma "Katowice" Skład Węgla Daniel Czarkowski mieszcząca się przy ul. Bitwy Białostockiej 32 B. To jej pracownicy skontaktują się z wszystkimi, którzy złożyli wnioski. Według informacji magistratu takich osób było 699.

Paweł Poncyljusz: "W marcu węgiel kosztował na składzie 600-800 zł za tonę. Teraz ten sam węgiel jest wart 2 tys. zł za tonę" [Sedno Sprawy]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE