Tani węgiel od miasta Białystok. Dla kogo? Jak złożyć wniosek?

2022-11-30 7:27
Tani węgiel od miasta Białystok. Dla kogo? Jak złożyć wniosek?
Autor: Artur Barbarowski/East News Skład węgla

Urząd Miasta w Białymstoku zdecydował się pomóc mieszkańcom w zaopatrzeniu się w tani węgiel. W piątek 4 listopada magistrat rozpoczął przyjmowanie wniosków od białostoczan na zakup preferencyjnego paliwa.

Węgiel od samorządu

Samorządy mogą pomóc w sprzedaży węgla mieszkańcom dzięki tzw. ustawie węglowej, którą w środę (2 listopada) podpisał Prezydent RP. Przepisy weszły w życie w czwartek, a w piątek (4 listopada) w Białymstoku rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o zakup taniego paliwa.

Kto może kupić tani węgiel od miasta Białystok?

Węgiel będą mogły nabyć osoby uprawnione do dodatku węglowego. Magistrat w Białymstoku przypomina jednak, że „wcześniejsze złożenie przez mieszkańców miasta „Deklaracji zapotrzebowania na węgiel dla mieszkańców Białegostoku w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych” nie jest równoznaczne z możliwością zakupu węgla na preferencyjnych warunkach”.

Konieczne jest złożenie dodatkowego wniosku i pozytywna weryfikacja.

Tani węgiel od samorządu w Białymstoku – ile można kupić?

Ilość węgla dostępna w Białymstoku dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. Rodzaj i jakość paliwa stałego będzie zależna od dostępności u podmiotów wprowadzających do obrotu.

Jak złożyć wniosek na zakup węgla?

Wniosek o preferencyjny zakup węgla w Białymstoku można złożyć na dwa sposoby:

  • pisemnie w Departamencie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Kamiennej 17 lub w siedzibie Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).
A. MOSKWA: WĘGIEL DO 2 TYS. W PRZYSŻŁYM TYGODNIU W GMINACH
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE