Śnieg i marznąca mżawka, miejscami mgły! W tych rejonach Polski dojdzie do zmiany pogody

2022-11-29 21:02
Śnieg
Autor: pexels.com Na zdjęciu mgła i śnieg

W nocy z wtorku na środę 30 listopada 2022 r. słaby śnieg i marznąca mżawka w północnej części kraju. W wielu miejscach okresami marznące będą też mgły, które ograniczą widzialność. To najnowsza prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Śnieg i marznąca mżawka w północnej Polsce

Według najnowszej prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych godzin może dojść do gwałtownej zmiany pogody. W nocy z wtorku 29 listopada na środę 30 listopada 2022 r. wystąpi zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Tylko na południowym zachodzie i południu okresowe będą rozpogodzenia. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące i ograniczające widzialność do 300 metrów. Na północy i północnym wschodzie może słabo popadać śnieg bądź marznąca mżawka.

Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na południu, do 2 stopni nad morzem. W rejonie Karpat temperatura może spaść do -10 stopni.

Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Jaka pogoda w środę 30.11.2022?

W środę 30.11.2022 zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, tylko na południu i południowym zachodzie większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Na północnym wschodzie wystąpi słaba mżawka, okresami marznąca, ale głównie rano i wieczorem. Może także dojść do słabych opadów śniegu. Rano i wieczorem mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, do 4 stopni na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie spadł pierwszy śnieg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE