BAS Białystok

Autor: Patrycja Bargieł

Tauron 1 Liga

Siatkarze REA BAS Białystok prowadzili 2:0, ale ostatecznie przegrali w tie-breaku

2023-10-23 22:07

REA BAS Białystok miał mecz pod kontrolą, ale przegrał w 6. kolejce TAURON 1. Ligi z drużyną Astra Nowa Sól 2:3.

Pierwszą partia

Był bardzo wyrównany do stanu 13:13, ale BAS wyszedł na powadzenie po akcjach Karola Rawiaka, następie świetnie atakował Jędrzej Goss i białostoczanie wygrali 25:21.

Set drugi

BAS grał bardzo równo i w końcówce seta zbudował kilkupunktową przewagę 19:22, a seta udanym kontratakiem zakończył Rawiak.

Trzeci set

Ekipa Astra zaczęła łapać rytm, a BAS popełniać błędy i to gospodarze wygrali 25:21.

Set nr. 4

Gospodarze poczuli krew i grali coraz lepiej zarówno w ataku jak i na serwisie, zwyciężając aż 25:17.

Tie-break

Początek to wyrównana gra, ale serię mocnych zagrywek pokazał Drzazga i rywale złapali 4 punktowa przewagę. Białostoczanie nie zdołali zagrozić Astrze i ulegli 15:8.