Seria silnych eksplozji w Doniecku! Wyciek substancji skaził olbrzymi teren [WIDEO]

i

Autor: Twitter/@HannaLiubakova Seria silnych eksplozji w Doniecku! Wyciek substancji skaził olbrzymi teren [WIDEO]

Seria silnych eksplozji w Doniecku! Wyciek substancji skaził olbrzymi teren [WIDEO]

2022-08-11 9:24

W sieci pojawiły się nagrania pożarów w okupowanym Doniecku. Co więcej, w wyniku silnych eksplozji miało dojść również do wycieku amoniaku. Według doniesień lokalnych mediów teren skażenia objął dwa kilometry. Do zdarzenia odniosły się władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

O wypadku jako pierwsze poinformowały lokalne media w Ukrainie. Według ich relacji w środę do szło wybuchu w browarze w Doniecku. Ukraińcy informują o zniszczeniu składu amunicji. Sytuacja jest naprawdę poważna, bo w wyniku wybuchu doszło ponoć do wycieku amoniaku.

O zdarzeniu na Ukrainie informują również władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Za pośrednictwem Telegrama wydano oświadczenie:

"W wyniku ostrzału browaru w Doniecku, znajdującego się w dzielnicy Kalinińskiej miasta, doszło do wycieku amoniaku. Obszar dotknięty katastrofą obejmuje 2 kilometry" — cytuje oświadczenie separatystów CNN.

Sytuacja wydaje się naprawdę poważna, bo mieszkańcy regionu otrzymali również zalecenie, aby pod żadnym pozorem nie otwierać okien w swoich domach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE