Ruszyło głosowanie na Suwalski Budżet Obywatelski 2023. Do kiedy potrwa? Jak głosować?

2022-10-10 15:23
Ruszyło głosowanie na Suwalski Budżet Obywatelski 2023. Do kiedy potrwa? Jak głosować?
Autor: pixabay.com Ruszyło głosowanie na Suwalski Budżet Obywatelski 2023. Do kiedy potrwa? Jak głosować?

Mieszkańcy Suwałk w województwie podlaskim od poniedziałku mogą głosować na 36 projektów do budżetu obywatelskiego na 2023 r. Miasto przeznaczy na ten cel 2,65 mln zł. Zaproponowano m.in. budowę tężni solankowej czy zielonego centrum integracji.

Suwalski Budżet Obywatelski 2023

To dziesiąty Suwalski Budżet Obywatelski realizowany przez samorząd. Prezydent miasta zaplanował w budżecie 2 mln 650 tys. zł na ten cel. Miasto chce przeznaczyć 1,95 mln zł na duże projekty, o wartości od 150 tys. do 900 tys. zł. Na projekty małe, warte od 25 tys. do 150 tys. zł, zostanie wydane 600 tys. zł. Pulę 100 tys. zł samorząd przeznaczy też na projekty micro, o wartości do 15 tys. zł.

Budżet Obywatelski 2023 – projekty z Suwałk

Złożono m.in. wnioski na budowę tężni solankowej na suwalskich bulwarach, parkingu osiedlowego, remont lokalnej drogi czy zielone centrum integracji mieszkańców. Można także głosować na organizację pikników rodzinnych, medycznych i promujących zdrowy tryb życia, na wykonanie psich parków oraz akcję kastracyjną psów i kotów. Jest także projekt zakładający posadzenie 500 drzew.

Suwalski Budżet Obywatelski 2023 – jak głosować?

Mieszkańcy mogą wybierać po jednym z projektów w trzech kategoriach. Projektów micro jest 11, małych 15, a dużych 10. Głosować można zarówno online jak również tradycyjnie poprzez wrzucenie karty do urn. Przez internet można to zrobić TUTAJ.

Stacjonarnie karty można wrzucić do jednej z poniższych urn:

  1. Urząd Miejski w Suwałkch,
  2. Aquapark,
  3. CH Plaza Suwałki.

Kartę do głosowania pobierzesz TUTAJ.

Budżet Obywatelski w Suwałkach. Do kiedy można głosować?

Głosowanie nad propozycjami potrwa do 4 listopada. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada.

Suwałki. Wnuczek wyrzucił babcię z balkonu, nie pójdzie do więzienia
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE