nightskating

i

Autor: Fot: facebook/nightskatingbialystok

Nightskating Białystok

Rolkarze rozpoczynają sezon. Ulicami Białegostoku przejedzie Nightskating

2023-04-15 16:10

Po zimowej przerwie rolkarze wracają na ulice Białegostoku. Inauguracje zaplanowaną na marzec pokrzyżowała pogoda, dlatego pierwszy przejazd odbędzie się w sobotę 15 kwietnia.

Nightskating, to spontaniczny przejazd rolkarzy ulicami Stolicy Podlasia po zmroku. Akcja ma zwrócić uwagę na potrzeby miłośników małych kółek i popularyzować rolkarstwo.

Organizatorzy zdecydowali, że w tym roku budzą się z zimowe snu zdecydowanie wcześniej, ale w marcu aura była zbyt kapryśna, dlatego musi udać się w kwietniu.

Nightskating rusza w sobotę, na początek 16-kilometrowa trasa.

- Tęsknota za atmosferą przejazdów jest bardzo duża. Chcemy już w końcu poczuć ten wiatr we włosach i pod kaskami - mówi koordynatorka akcji Justyna Zdanuczyk.

Nightskating Białystok 2023 - trasa

Trasa nie jest krótka, ale będzie dość płaska. - Pojedziemy ulicami Piłsudskiego Antoniukowską, Wierzbową, Hetmańską, Składową Ciołkowskiego i Branickiego - dodaje Marek Wojdakowski.

Nightskating 2023 w Białymstoku - terminy

Pierwszy wiosenny przejazd w sobotę 14 kwietnia. Zbiórka na Rynku Kościuszki przy katedrze o godz. 19:00. Kolorowy peleton wyruszy o godzinie 20:00.

Hasło przejazdu: Wszyscy na biało

Terminy wszystkich przejazdów Nightskating w Białymstoku:

  • 15 kwietnia
  • 20 maja
  • 29 lipca
  • 9 września.

 

Malutkie wiewiórki zaatakowane przez kota trafiły do Ady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE