Ranking szkół wyższych 2022. Jak wypadły w nim podlaskie uczelnie? Które miejsca zajęły UMB i Politechnika Białostocka?

i

Autor: pixabay.com Ranking szkół wyższych 2022. Jak wypadły w nim podlaskie uczelnie? Które miejsca zajęły UMB i Politechnika Białostocka?

Ranking szkół wyższych 2022. Jak wypadły w nim podlaskie uczelnie? Które miejsca zajęły UMB i Politechnika Białostocka?

2022-06-24 8:55

Opublikowany został ranking Uczelni Akademickich Fundacji Perspektywy 2022. Objął on oczywiście podlaskie uczelnie. Jak one wypadły w tym zestawieniu na tle wszystkich uczelni w Polsce?

Obecna 23. edycja Rankingu Szkół Wyższych przygotowana przez „Perspektywy” przyniosła zwycięstwo Uniwersytetowi Warszawskiemu, który wrócił na pierwsze miejsce po trzech latach przerwy. W zestawieniu wzięły udział również uczelnie z województwa podlaskiego, w tym te największe jak UMB, UwB i Politechnika Białostocka.

- Misją wszystkich, którzy pracują przy rankingu, jest dostarczenie maksymalnie zobiektywizowanej informacji o stanie środowiska akademickiego. Ale nie spełnialibyśmy tej misji bez uwag od państwa, o które z tego miejsca serdecznie proszę, ponieważ pomagają nam one udoskonalać to narzędzie – powiedział Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw.

Która podlaska uczelnia uzyskała najwyższe miejsce w rankingu? Jaką lokatę zajął Uniwersytet Medyczny w Białymstoku? Czy najlepsza w regionie okazała się Politechnika Białostocka? Którą lokatę udało się zająć Uniwersytetowi w Białymstoku? Dowiesz się z poniższej galerii.

Historyk MIAŻDŻY serial o Agnieszce Osieckiej. Kompletnie niewykorzystany potencjał. Historia z Koprem