Próbny egzamin ósmoklasisty. Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi? Wyjaśniamy!

2022-12-08 7:51
Próbny egzamin ósmoklasisty. Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi? Wyjaśniamy!
Autor: unsplash.com Na zdjęciu ilustracja egzaminu

Ogólnopolski Próbny Egzamin dla ósmoklasistów to stała już forma sprawdzenia swojej wiedzy. Oferuje ją Wydawnictwo Operon, ale nie jest to obowiązkowe. Chęć swojego uczestnictwa musi zgłosić każda placówka. Gdzie można szukać arkuszy i odpowiedzi do próbnych egzaminów ósmoklasisty z Operonem? O której rozpoczyna się Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty? Dowiesz się z naszego artykułu.

Terminy próbnych egzaminów ósmoklasisty z Operonem

Tradycją lat ubiegłych na początku grudnia organizowane są próbne egzaminy ósmoklasisty z wydawnictwem Operon. To dodatkowa forma sprawdzenia swojej wiedzy przed wiosennymi sprawdzianami wiedzy. Co ważne, nie są one obowiązkowe i chęć uczestnictwa wymaga zgłoszenia. Próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez wydawnictwo Operon odbędą się 6–8 grudnia 2022 r. Wezmą w nim udział wszystkie szkoły, które zapiszą się do 31 października 2022 r. Harmonogram egzaminów:

  • 6 grudnia 2022 godzina 9.00 – język polski,
  • 7 grudnia 2022 godzina 9.00 – matematyka,
  • 8 grudnia 2022 godzina 9.00 – język angielski.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022/2023. Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

Arkusze z matur próbnych opracowanych przez wydawnictwo Operon są dostępne tylko dla szkół, które wzięły udział w tej edycji egzaminów próbnych z wydawnictwem. W związku z tym, uczniowie ósmych klas nie znajdą odpowiedzi do zadań w sieci. To identyczne sytuacja, jak w przypadku próbnych egzaminów dojrzałości. Maturzyści nie mieli dostępu do arkuszy i odpowiedzi matur organizowanych przez Operon.

Egzamin ósmoklasisty 2023. O co chodzi?

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia, który planuje ukończyć ostatnią klasę szkoły podstawowej. Jego wynik jest ważny, bo wielkie znaczenie podczas rekrutacji do szkoły średniej. To od tego rezultatu zależy, czy dziecko dostanie się do wymarzonego liceum lub technikum. Uczniowie przez trzy dni zdają egzamin kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin ma formę pisemną i odbywa się w szkole, a arkusze egzaminacyjne są sprawdzane przez egzaminatorów z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE