Masz te cyfry na prawie jazdy? Możesz mieć problemy w trakcie kontroli drogowej [ZDJĘCIA]

2020-07-24 11:01

Jeździsz bez okularów, chociaż masz wadę wzroku? To nic, że nosisz soczewki – i tak możesz dostać mandat! Policjant stwierdzi tak, odczytując jeden z kodów na prawie jazdy. Ich lista jest całkiem długa. Nie wiedziałeś, że tam są? Lepiej sprawdź, bo w trakcie kontroli możesz mieć kłopoty!

Wrocław: Spieszył się do dziewczyny i stracił prawo jazdy

Cyfry na prawie jazdy – co oznaczają tajemnicze kody?

Informacje, które może odczytać z prawa jazdy policja, to nie tylko Twoje dane personalne, data ważności prawka czy rodzaj uprawnień do kierowania pojazdami. Każdy dokument może zawierać kody wskazujące na nakazy lub ograniczenia odnoszące się do kierowców. To na ich podstawie drogówka ocenia, czy możesz prowadzić pojazd.

Zobacz też: Będzie można jeździć bez prawa jazdy. Prawdziwa rewolucja w prawie drogowym

Interesowałeś się kiedyś tym, jakie cyfry znajdują się na Twoim prawie jazdy? Co wpisał Ci w dokumenty lekarz? Warto! Inaczej, nie stosując się do przepisów, mogą Cię czekać problemy w trakcie kontroli drogowej. Niektórzy kierowcy nawet nie wiedzą, że w pewnych sytuacjach nie powinni wsiadać za kółko.

Prawo jazdy 2020: Lista kodów

Co oznaczają cyfry na prawie jazdy? Czy masz je na swoim dokumencie? Przekonaj się! Przejdź do galerii, by poznać wszystkie oznaczenia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE