Podlaskie. Śmierdzący ładunek jechał z Niemiec. Nielegalny transport odpadów zatrzymała KAS

i

Autor: Podlaska KAS Podlaskie. Śmierdzący ładunek jechał z Niemiec. Nielegalny transport odpadów zatrzymała KAS

Podlaskie. Śmierdzący ładunek jechał z Niemiec. Nielegalny transport odpadów zatrzymała KAS

2022-06-23 11:58

Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali niedaleko granicy z Litwą nielegalny transport 26 ton odpadów komunalnych z Niemiec. Służba celno-skarbowa nałoży na przewoźnika karę finansową, grozi mu też sprawa karna i wyrok za taki przewóz śmieci.

Ciężarówka, która jechała z Niemiec na Litwę, została skontrolowana w pobliżu polsko-litewskiej granicy przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska. Jak poinformował w czwartek oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki, zgodnie z dokumentami i zgłoszeniem w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) ładunkiem miał być złom stalowy.

Podczas kontroli okazało się, że w naczepie znajduje się 26 ton odpadów komunalnych. Przewoźnikowi grozi 10 tys. zł kary finansowej, którą nałoży na niego służba celno-skarbowa za nieprawidłowe zgłoszenie przewozu odpadów w systemie SENT. Kodeks karny penalizuje też przywóz z zagranicy lub wywóz za granicę odpadów wbrew obowiązującym przepisom. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia.

Brańsk (woj. podlaskie). Mąż i ojciec podpalił dom swojej rodziny. Radosław P. (47 l.) został zatrzymany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE