Podlaskie. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

i

Autor: KMP w Białymstoku Podlaskie. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

Podlaskie. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

2022-01-24 12:49

W niedzielę (23 stycznia) policjanci z białostockiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali do kontroli 24-latka. Miał 1,5 promila alkoholu, w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Kurianach. Policjanci z białostockiej drogówki zmierzyli prędkość kierowcy volvo. Okazało się, że jechał on o 21 kilometrów na godzinę za szybko w obszarze zabudowanym. Z tego powodu funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać pojazd do kontroli.

Czytaj także: Groźny wypadek w Ogrodniczkach. 4-latek trafił do szpitala

Problem w tym, że kierowca zlekceważył polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, 24-letni mieszkaniec gminy Zabłudów lekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował ucieczkę, a chwilę później zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze nie mieli problemów z zatrzymaniem mężczyzny. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku po sprawdzeniu w systemie policjanci ustalili, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a jego samochód obowiązkowych badań technicznych i ubezpieczenia.

Mieszkaniec gminy Zabłudów został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości dodatkowe 2 lata pozbawienia wolności.

Podlaskie. Leśna bimbrownia koło Gródka zlikwidowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE