PKS Nova zlikwiduje kilkanaście połączeń autobusów. Chodzi o 11 połączeń w powiecie sokólskim

i

Autor: PKS Nova Autobus PKS Nova

PKS Nova zlikwiduje kilkanaście połączeń autobusów. Chodzi o 11 linii w powiecie sokólskim

2023-01-27 14:13

Na terenie powiatu sokólskiego od 4 lutego 2023 r. nie będą jeździły autobusy spółki PKS Nova. Chodzi o 11 połączeń, na które 26 stycznia wygasła umowa między przedsiębiorstwem a starostą powiatu sokólskiego.

Powiat sokólski bez 11 połączeń

W kwestii negocjacji starostwa powiatu sokólskiego a spółką PKS Nova głośno było pod koniec 2022 r. Właśnie wtedy rozpoczęły się rozmowy odnośnie przewozów w 2023 r. i jak wówczas poinformowało Polskie Radio Białystok obie strony doszły do porozumienia.

Nowe informacje pojawiły się w czwartek 26 stycznia. Tego dnia umowa między starostwem a PKS Nova wygasła, dlatego od 4 lutego z mapy powiatu sokólskiego zniknie 11 połączeń autobusowych.

Nowe autobusy w Sokółce

Okazuje się jednak, że mieszkańcy nie pozostaną na zawsze bez transportu. Starostwo powiatu sokólskie chce bowiem zorganizować własny transport i w tym celu planuje wydać blisko 2 miliony złotych. Z oferty PKS Nova zrezygnowano z powodu rosnących kosztów przewozów tej spółki.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy władze powiatu kupią nowe autobusy. Mają one zasilić takie połączenia:

  • Dąbrowa Białostocka – Suchowola,
  • Sokółka – Korycin,
  • Sokółka – Kruszyniany.
Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE