#OtwieraMY w Podlaskiem. Białostoczanka otwiera lokal. Ma nietypowy pomysł

2021-01-15 17:51 Maciej Łozowski
Pani Marta planuje otworzyć lokal 22 stycznia
Autor: Facebook Pani Marta planuje otworzyć lokal 22 stycznia

Białostoczanka Marta, właścicielka pracowni tortów i muffin artystycznych "Nocne pieczenie Marty M.", planuje dołączyć do protestu przedsiębiorców ph. #OtwieraMY. Już w piątek, 22 stycznia, otworzy swój lokal mimo obostrzeń. Planuje sprzedawać wypieki i normalnie przyjmować klientów, choć chce nadać wszystkiemu nietypową formę.

Protest przedsiębiorców i właścicieli lokali gastronomicznych w Polsce trwa. W ramach akcji ph. #OtwieraMY kolejni z nich otwierają lokale, buntując się przeciwko rządowym zakazom dotyczącym prowadzenia działalności stacjonarnie. Czarę goryczy przelał wyrok sądu dotyczący jednego z fryzjerów z Opola, zgodnie z którym władze państwa nie mogą komuś uniemożliwiać prowadzenia działalności gospodarczej. Od dłuższego czasu z poważnymi ograniczeniami w tej kwestii, a mianowicie możliwości przyjmowania klientów stacjonarnie, mają właściciele restauracji czy hoteli. Postanowili oni wypowiedzieć wojnę obostrzeniom. Jako jedna z pierwszych akcję #OtwieraMY napędziła restauracja w Cieszynie, o której było głośno na początku tego roku: Nalot policji na otwartą restaurację w Cieszynie. Pojawiło się aż 10 radiowozów. Właściciele: Będziemy działać dalej [ZDJĘCIA, WIDEO]

#OtwieraMY w Podlaskiem. Białostoczanka chce dołączyć do akcji i otworzyć lokal

"Nocne pieczenie Marty M." to białostocka cukiernia specjalizująca się w przygotowywaniu tortów i muffinek artystycznych. Jej właścicielka postanowiła dołączyć do protestu ph. OtwieraMY i już 22 stycznia (piątek) otworzyć swój lokal mimo rządowego zakazu.

Protest hotelarzy i restauratorów w Krynicy. "Zamknięcie rujnuje nasze biznesy" [ZDJĘCIA]

Artyści zagrali na Placu Zamkowym w ramach akcji "otwieramy koncerty"

- Jako że nasz (nie)rząd poleca być elastycznym i proponuje dostosować się do sytuacji, tak zrobimy! - pisze pani Marta, właścicielka pracowni. - Chcemy być jeszcze lepsi w tym, co robimy, więc od następnego piątku rozpoczynamy testy naszych ciastek i kawy! Na miejscu przy stoliku. Wszystko zgodnie z prawem i wsparciem prawnika.

#OtwieraMy w Białymstoku. Protest w formie degustacji

Właścicielka "Nocnego pieczenia" postanowiła nadać inicjatywie nietypową formę, a mianowicie nadać wszystkiemu charakter degustacji. Zaprasza zatem nie tyle klientów, ile testerów smaku

- A kto jak nie Wy? - pyta społeczność. - Z każdym testerem podpiszemy umowę o dzieło na okres 1 minuty. Każdy tester otrzyma wynagrodzenie w sasinach - dodaje żartobliwie pani Marta.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie wydarzenia, otwarcie pracowni nastąpi o godz. 11.15 w piątek, 22 stycznia. Inicjatywa pani Marty spotkała się z dużym poparciem w mediach społecznościowych. Internauci gratulują białostoczance odwagi.