#OtwieraMY w Podlaskiem. Białostoczanka otwiera lokal. Ma nietypowy pomysł

2021-01-15 17:51
Pani Marta planuje otworzyć lokal 22 stycznia
Autor: Facebook Pani Marta planuje otworzyć lokal 22 stycznia

Białostoczanka Marta, właścicielka pracowni tortów i muffin artystycznych "Nocne pieczenie Marty M.", planuje dołączyć do protestu przedsiębiorców ph. #OtwieraMY. Już w piątek, 22 stycznia, otworzy swój lokal mimo obostrzeń. Planuje sprzedawać wypieki i normalnie przyjmować klientów, choć chce nadać wszystkiemu nietypową formę.

Protest przedsiębiorców i właścicieli lokali gastronomicznych w Polsce trwa. W ramach akcji ph. #OtwieraMY kolejni z nich otwierają lokale, buntując się przeciwko rządowym zakazom dotyczącym prowadzenia działalności stacjonarnie. Czarę goryczy przelał wyrok sądu dotyczący jednego z fryzjerów z Opola, zgodnie z którym władze państwa nie mogą komuś uniemożliwiać prowadzenia działalności gospodarczej. Od dłuższego czasu z poważnymi ograniczeniami w tej kwestii, a mianowicie możliwości przyjmowania klientów stacjonarnie, mają właściciele restauracji czy hoteli. Postanowili oni wypowiedzieć wojnę obostrzeniom. Jako jedna z pierwszych akcję #OtwieraMY napędziła restauracja w Cieszynie, o której było głośno na początku tego roku: Nalot policji na otwartą restaurację w Cieszynie. Pojawiło się aż 10 radiowozów. Właściciele: Będziemy działać dalej [ZDJĘCIA, WIDEO]

#OtwieraMY w Podlaskiem. Białostoczanka chce dołączyć do akcji i otworzyć lokal

"Nocne pieczenie Marty M." to białostocka cukiernia specjalizująca się w przygotowywaniu tortów i muffinek artystycznych. Jej właścicielka postanowiła dołączyć do protestu ph. OtwieraMY i już 22 stycznia (piątek) otworzyć swój lokal mimo rządowego zakazu.

Protest hotelarzy i restauratorów w Krynicy. "Zamknięcie rujnuje nasze biznesy" [ZDJĘCIA]

Artyści zagrali na Placu Zamkowym w ramach akcji "otwieramy koncerty"

- Jako że nasz (nie)rząd poleca być elastycznym i proponuje dostosować się do sytuacji, tak zrobimy! - pisze pani Marta, właścicielka pracowni. - Chcemy być jeszcze lepsi w tym, co robimy, więc od następnego piątku rozpoczynamy testy naszych ciastek i kawy! Na miejscu przy stoliku. Wszystko zgodnie z prawem i wsparciem prawnika.

#OtwieraMy w Białymstoku. Protest w formie degustacji

Właścicielka "Nocnego pieczenia" postanowiła nadać inicjatywie nietypową formę, a mianowicie nadać wszystkiemu charakter degustacji. Zaprasza zatem nie tyle klientów, ile testerów smaku

- A kto jak nie Wy? - pyta społeczność. - Z każdym testerem podpiszemy umowę o dzieło na okres 1 minuty. Każdy tester otrzyma wynagrodzenie w sasinach - dodaje żartobliwie pani Marta.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie wydarzenia, otwarcie pracowni nastąpi o godz. 11.15 w piątek, 22 stycznia. Inicjatywa pani Marty spotkała się z dużym poparciem w mediach społecznościowych. Internauci gratulują białostoczance odwagi.

Białystok w liczbach. Jak dobrze znasz swoje miasto?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest nr kierunkowy do Białegostoku?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE